TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN ProfiDrive na wszelki wypadek [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.08.2017 10:32:47
MAN ProfiDrive na wszelki wypadek [FILM]

MAN rozwija swoją usługę szkoleń dla kierowców autobusów o profil ratowniczy, który nauczy ich jak sobie radzić sobie w sytuacji awaryjnych.

Co robić, gdy zdarzy się wypadek? Jak pomóc w przypadku zawału serca? W jaki sposób gasi się pożar silnika? Wszystkie te sytuacje wyjaśnia się, pokazuje i ćwiczy podczas treningu sytuacji awaryjnych w ramach MAN ProfiDrive.

Jak wiadomo autobus jest wprawdzie najbezpieczniejszym środkiem transportu, jednak kierowcy powinni regularnie odświeżać swoją wiedzę dotyczącą właściwego zachowania i udzielania pomocy w sytuacji awaryjnej. Ponieważ opanowanie i planowe działanie mogą być czynnikami decydującymi o wyjściu z krytycznej sytuacji. Dlatego MAN ProfiDrive oferuje również trening sytuacji awaryjnych dla kierowców. W ramach kompleksowego szkolenia trenerzy przekazują najważniejsze informacje na temat pierwszej pomocy, właściwego zachowania na miejscu wypadku oraz obchodzenia się z pasażerami. Uczestnicy odgrywają scenki z podziałem na role, ćwiczą pierwszą pomoc na fantomie i wykonują liczne ćwiczenia w ramach części praktycznej. Pod czujnym okiem trenera ProfiDrive samodzielnie korzystają między innymi z gaśnicy. Szczególne wrażenie robi użycie symulatora dymu: przy zamkniętych drzwiach autokar wypełnia się dymem (oczywiście nieszkodliwym), a następnie uczestnicy ćwiczą uporządkowane opuszczenie pojazdu. W ciągu kilku sekund widoczność spada do zera, a wraz z nią znikają ważne punkty orientacyjne.

- "To ćwiczenie pozwala przekonać się na własnej skórze, jak trudno w rzeczywistości poradzić sobie w takiej sytuacji. A do tego dochodzi przecież jeszcze panika" – wyjaśnia Rolf Lechner, Head of Training w MAN ProfiDrive.

Kursy doskonalenia zawodowego obejmują również tematy ekonomiczne, prawo i dyrektywy oraz wiedzę ogólną na temat nowych technologii w branży motoryzacyjnej. Oferta szkoleń obejmuje zarówno doskonalenie zawodowe w zakresie teorii, jak i praktyczne treningi bazujące na wymogach niemieckiego ustawodawstwa w sprawie kwalifikacji do zawodu kierowcy (niem. Berufskraftfahrer-Qualifikationsgesetz), aby codzienną pracę kierowcy uczynić jeszcze bezpieczniejszą i bardziej ekonomiczną.


Sprawdź też:
MAN

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.