TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN ProfiDrive na wszelki wypadek [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.08.2017 10:32:47
MAN ProfiDrive na wszelki wypadek [FILM]

MAN rozwija swoją usługę szkoleń dla kierowców autobusów o profil ratowniczy, który nauczy ich jak sobie radzić sobie w sytuacji awaryjnych.

Co robić, gdy zdarzy się wypadek? Jak pomóc w przypadku zawału serca? W jaki sposób gasi się pożar silnika? Wszystkie te sytuacje wyjaśnia się, pokazuje i ćwiczy podczas treningu sytuacji awaryjnych w ramach MAN ProfiDrive.

Jak wiadomo autobus jest wprawdzie najbezpieczniejszym środkiem transportu, jednak kierowcy powinni regularnie odświeżać swoją wiedzę dotyczącą właściwego zachowania i udzielania pomocy w sytuacji awaryjnej. Ponieważ opanowanie i planowe działanie mogą być czynnikami decydującymi o wyjściu z krytycznej sytuacji. Dlatego MAN ProfiDrive oferuje również trening sytuacji awaryjnych dla kierowców. W ramach kompleksowego szkolenia trenerzy przekazują najważniejsze informacje na temat pierwszej pomocy, właściwego zachowania na miejscu wypadku oraz obchodzenia się z pasażerami. Uczestnicy odgrywają scenki z podziałem na role, ćwiczą pierwszą pomoc na fantomie i wykonują liczne ćwiczenia w ramach części praktycznej. Pod czujnym okiem trenera ProfiDrive samodzielnie korzystają między innymi z gaśnicy. Szczególne wrażenie robi użycie symulatora dymu: przy zamkniętych drzwiach autokar wypełnia się dymem (oczywiście nieszkodliwym), a następnie uczestnicy ćwiczą uporządkowane opuszczenie pojazdu. W ciągu kilku sekund widoczność spada do zera, a wraz z nią znikają ważne punkty orientacyjne.

- "To ćwiczenie pozwala przekonać się na własnej skórze, jak trudno w rzeczywistości poradzić sobie w takiej sytuacji. A do tego dochodzi przecież jeszcze panika" – wyjaśnia Rolf Lechner, Head of Training w MAN ProfiDrive.

Kursy doskonalenia zawodowego obejmują również tematy ekonomiczne, prawo i dyrektywy oraz wiedzę ogólną na temat nowych technologii w branży motoryzacyjnej. Oferta szkoleń obejmuje zarówno doskonalenie zawodowe w zakresie teorii, jak i praktyczne treningi bazujące na wymogach niemieckiego ustawodawstwa w sprawie kwalifikacji do zawodu kierowcy (niem. Berufskraftfahrer-Qualifikationsgesetz), aby codzienną pracę kierowcy uczynić jeszcze bezpieczniejszą i bardziej ekonomiczną.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.