TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN rozbuduje fabrykę w Starachowicach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.08.2018 11:00:14
MAN rozbuduje fabrykę w Starachowicach

7 sierpnia wydane zostało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE-Starachowice dla firmy MAN Bus Sp. z o.o. Koszty inwestycji mogą wynieść blisko 118 mln złotych!

7 sierpnia wydane zostało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" dla firmy MAN Bus Sp. z o.o. Koszty inwestycji mogą wynieść blisko 118 mln złotych! Dzięki temu w Starachowicach ruszy m.in. seryjna produkcja autobusów elektrycznych.

MAN blisko 20 lat temu rozpoczął działalność na terenie zakładów STAR w Starachowicach, od produkcji samochodów ciężarowych po miejskie autobusy niskopodłogowe, swoje produkty oferując na zarówno na rynku europejskim, jak i międzykontynentalnym.

Najnowszy projekt inwestycyjny objęty zezwoleniem, zakłada unowocześnienie infrastruktury istniejącego przedsiębiorstwa oraz przygotowanie starachowickiego zakładu do produkcji kompletnego autobusu elektrycznego. Obecne oczekiwania klientów wyznaczają coraz wyższe wymogi m.in. w zakresie ochrony środowiska, MAN Bus Sp. z o.o., wychodząc im naprzeciw, rozpoczyna prace zmierzające do wprowadzenia do swojej oferty nowoczesnego autobusu elektrycznego, opartego na całkowicie nowej konstrukcji korpusu i wyposażonego w nowoczesne układy jezdne i napędowe, który w przyszłości całkowicie wyeliminuje z produkcji autobusy obecnej generacji.

Maksymalne koszty inwestycyjne poniesione w ramach modernizacji obecnego zakładu oraz dostosowania go do produkcji autobusów elektrycznych przedsiębiorca szacuje na blisko 118 mln złotych. Zatrudnienie w zakładzie, wynoszące obecnie 2246 etatów, w ramach nowej inwestycji zwiększy się o 20 nowych pracowników. Zakończenie prac inwestycyjnych planowane jest na koniec 2021 roku.

Zakład MAN w Starachowicach jest największym zakładem produkującym autobusy w Grupie MAN Truck & Bus. Głównym zadaniem fabryki jest bycie centrum kompetencyjnym w zakresie produkcji autobusów niskopodłogowych oraz podwozi samojezdnych, których odbiorcami są klienci z całego świata. Decyzja umożliwiająca rozbudowę starachowickiego zakładu idealnie wpisuje się w cele, które MAN stawia fabryce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
elektrobus
  • Antek Stefański – 09.08.2018

    Mam nadzieję, że po rozbudowie starachowickiego zakładu MAN przestanie robić autobusy na ilość

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.