TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN rozmawia ze związkowcami. Dzisiaj decyzja
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.03.2018 12:00:39
MAN rozmawia z związkowcami. Dzisiaj decyzja

Pojawiły się nowe propozycje zarządu fabryki MAN Bus ws. rozwiązania konfliktu płacowego.

Pojawiły się nowe propozycje zarządu fabryki MAN Bus ws. rozwiązania konfliktu płacowego.

-"Otrzymaliśmy nowe propozycje zarządu firmy dotyczące rozwiązania konfliktu płacowego – powiedział PAP w środę przewodniczący NSZZ "Solidarność" w firmie MAN Bus w Starachowicach (Świętokrzyskie) Jan Seweryn.

Dodał, że decyzja, czy związkowcy je przyjmą, zapadnie w piątek, 23 marca.

Na początku marca wszystkie trzy związki zawodowe działające w przedsiębiorstwie (NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy Metalowcy, Związek Zawodowy Inżynierów i Techników) uzgodniły wspólne stanowisko w sprawie rozwiązania konfliktu płacowego. Jak mówił wówczas PAP Seweryn, związkowcy domagali się w 2018 roku podwyżki płac o 8 proc. plus 1 proc. na podwyżki indywidualne oraz włączenia 8 proc. premii w stawkę osobistego zaszeregowania pracownika. Zarząd Man Bus nie zgodził się na żądania związkowców i zaproponował nowe warunki rozwiązania konfliktu.

-"Zarząd firmy jest skłonny dać nam w tym roku 6,5 proc. podwyżki i włączenie tych 8 proc. premii w stawkę osobistego zaszeregowania pracownika oraz wyrównanie tych podwyżek od 1 stycznia, o czym dawniej nie było mowy" – poinformował w środę PAP Seweryn. Dodał, że tegoroczne podwyżki związki zawodowe są skłonne zaakceptować. Rozbieżność zdań dotyczy jednak przyszłego roku.

"Proponuje się nam w 2019 roku 3,5 proc. podwyżki płac plus 1 proc. na podwyżki indywidualne. My domagaliśmy się 5 proc., ale otrzymaliśmy we wtorek pismo, że zarząd firmy na to się nie zgadza" – podkreślił przewodniczący zakładowej "S". Zaznaczył, że do piątku związkowcy mają podjąć decyzję, czy przyjmą propozycję.

"Obie strony okopały się przy swoich stanowiskach. Musi być jakieś wyjście pośrednie. Tegoroczne warunki w zasadzie nas zadawalają, ale z rokiem przyszłym mamy już problem" – nie ukrywał związkowiec.

Do momentu zakończenia negocjacji zarząd MAN Truck & Bus nie informuje o swoim stanowisku w sprawie. Według Seweryna fabryka w Starachowicach zatrudnia ok. 2,3 tys. pracowników. Ok. 500 osób jest dodatkowo zatrudnianych przez agencję. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
związek