TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN z normą ECE R66.02 w komunikacji miejskiej
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.08.2017 10:36:30 1 komentarz
MAN z normą ECE R66.02 w komunikacji miejskiej

Od października 2017 roku wszystkie autobusy typu MAN Lion's City spełnią wymogi ECE R66.02. Marka dobrowolnie wprowadziła ją także - obok autokarów - do swojej miejskiej rodziny.

Od października 2017 roku wszystkie autobusy typu MAN Lion's City spełnią wymogi ECE R66.02. Marka dobrowolnie wprowadziła ją także - obok autokarów - do swojej miejskiej rodziny.

Surowsze wytyczne w zakresie sztywności konstrukcji, określone w UN ECE R66.02, obowiązują nie tylko dla autobusów turystycznych, lecz także dla autobusów liniowych w klasie II, czyli w ruchu międzymiastowym. Do tego czasu wszystkie autobusy miejskie w MAN Truck & Bus – także autobusy miejskie klasy I – będą wykazywały zwiększoną odporność na przewrócenie na zakrętach.

- "Pragniemy zaoferować wszystkim pasażerom naszych autobusów liniowych maksymalne bezpieczeństwo, niezależnie od klasyfikacji pojazdu" - podkreśla Rudi Kuchta, Head of Sales Bus w firmie MAN Truck & Bus.

Głównym elementem regulacji, obowiązującej od 9 listopada 2017 roku dla wszystkich autobusów rejestrowanych po raz pierwszy w klasach II i III, jest określenie przestrzeni chronionej w przypadku przewrócenia. W tym celu struktura musi być w stanie przyjąć znacznie większą energię, aby przestrzeń chroniona dla pasażerów była bezpieczna. Aby spełnić wymogi ustawowe, w szkielet pojazdów firmy MAN integrowane są komponenty z wysokowytrzymałej stali. Zapewniają niezbędną trwałość konstrukcji pojazdu i w znaczny sposób przyczyniają się do tego, że w przypadku przewrócenia się pojazdu, energia uderzenia będzie optymalnie absorbowana. Prowadzi to do niewielkich zmian w wyposażeniu wnętrza.

Również podczas jazy MAN przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa. Dlatego również autobusy liniowe są seryjnie wyposażone w ABS, a także opcjonalnie w ESP w autobusach pojedynczych, automatyczne światła i wycieraczki oraz nadzór ciśnienia w oponach TPM (Tyre Pressure Monitoring).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
  • trhrt – 10.08.2017

    MAN należy do Volkswagena, a ten znany jest z oszustw przy normach spalania. Ciekawe czy ECE R66.02 to też lipa?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.