TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MARKAB Zgierz kupił 5 Mercedesów Citaro CNG! Nie nowe, ale...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.03.2018 11:30:02
fot. Miasto Zgierz, facebook.com

Zgierski MARKAB wzbogacił się o pięć gazowych Mercedesów Citaro. Nie są to co prawda nowe pojazdy. Jednak napęd gazowy dzięki swoim niewątpliwym walorom ekologicznym ma to zrekompensować.

Zgierski MARKAB wzbogacił się o pięć gazowych Mercedesów Citaro. Nie są to co prawda nowe pojazdy. Jednak napęd gazowy dzięki swoim niewątpliwym walorom ekologicznym ma to zrekompensować. Ich malowanie ma odróżniać je od innych autobusów miejskich poruszających się po Zgierzu i okolicznych miejscowościach.

MARKAB pozyskał Citaro CNG w dwóch wersjach. Dwa przegubowe O530G to trzynastoletnie pojazdy, które sprowadzono z niemieckiego Oldenburga. To autobusy trójdrzwiowe, które posiadają silniki Mercedesów M447hLAG. To dwunastolitrowe silniki o mocy 240 kW osiągające 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Spełniają normę Euro 5.

Przewoźnik pozyskał także trzy standardowe Citaro CNG. W porównaniu z przegubowcami są od 2 lata młodsze. Dostarczono je w 2007 roku do szwedzkiego Kalmar. Są napędzane zmodernizowaną wersją silników M447hLAG. W porównaniu z Citaro G sprowadzonymi przez MARKAB z Niemiec te są posiadają silnik już spełniający normę Euro 6.

Zielone Mercedesy pojawią się na ulicach Zgierza już w przyszłym tygodniu. Nie będą posiadały stałego przydziału do konkretnych linii. A to dopiero początek zmian w taborze zgierskiej komunikacji.

"To kolejny dowód, że Zgierz stawia na ekologię i dobrą jakość powietrza. Zadbaliśmy nie tylko o wymianę pieców, ale też o zmiany w obszarze transportu publicznego" - powiedział obecny na prezentacji pojazdów prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

Tabor zgierskiego MARKAB-u to obecnie 46 autobusów miejskich. Wszystkie są marki Mercedes. Każdy z nich trafił do Zgierza jako pojazd używany przez co średni wiek floty przewoźnika nie może zachwycać. Dominującym modelem w taborze spółki są dwunastometrowe Mercedesy Citaro.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MARKAB Zgierz
Mercedes
CNG
używane
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !