TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Maroko: Autobus wpadł do rzeki
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2019 10:05:02

Wskutek wypadku zginęło 17 pasażerów autobusu, 29 rannych.

W wyniku powodzi w południowo-centralnej części Maroka na moście wywrócił się autobus. W wypadku zginęło 17 osób, 29 jest rannych. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia - poinformowała w poniedziałek państwowa agencja marokańska MAP.

Do wypadku doszło w niedzielę w suchym regionie ar-Raszidijja, w którym niespodziewanie po ulewnych deszczach utworzyła się powódź. Uderzenie wartkiego nurtu przewróciło pojazd, gdy wjechał na most.

Trasa autobusu prowadziła z turystycznej Casablanki do miejscowości ar-Risani przy granicy marokańsko-algierskiej.

Zdjęcia z miejsca wypadku pokazują zdewastowany wrak, leżący w suchym już wąwozie. Widać zerwany dach i porozbijane okna.

Początkowo kierowca autobusu figurował na liście zaginionych, ponieważ uciekł z miejsca zdarzenia. Odnaleziono go w szpitalu. W związku z wypadkiem zostało wszczęte przeciwko niemu postępowanie sądowe. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Maroko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.