TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Maroko: Wypadek autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2019 15:09:00

1 grudnia siedemnaście osób poniosło śmierć, a 36 zostało rannych w wypadku autokaru niedaleko miasta Taza na północy Maroka.

1 grudnia siedemnaście osób poniosło śmierć, a 36 zostało rannych w wypadku autokaru niedaleko miasta Taza na północy Maroka - poinformował w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa zdrowia. Nie wiadomo, co było przyczyną przewrócenia się autokaru.

Ranni zostali przewiezieni do szpitali, a policja wszczęła dochodzenie w celu ustalenia okoliczności wypadku.

Prawie 3500 osób ginie co roku na marokańskich drogach.

W Maroku wprowadzono "krajową strategię bezpieczeństwa ruchu drogowego" w celu zmniejszenia o połowę liczby wypadków do 2026 r. - podaje agencja AFP. W wypadku autokaru w 2012 r. zginęły 42 osoby.

Tragiczny wypadek w Tazie miał miejsce tego samego dnia, co wypadek drogowy w północno-zachodniej Tunezji. Co najmniej 26 osób zginęło w wypadku autokaru z turystami, który runął do wąwozu w rejonie Ain Sanusi. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Maroko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.