TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowieckie: Za wjazd na przejazd kierowcy grozi 5 lat
- Opublikowano: 30.12.2017 16:06:39

Jest akt oskarżenia ws. zderzenia autobusu z Pendolino.

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym odpowie kierowca, prowadzący autobus, który pod koniec września br. zderzył się z Pendolino na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Akt oskarżenia przesłano do sądu w Nowym Dworze Mazowieckim; mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, akt oskarżenia do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jackowi Z. prokuratura zarzuciła "nieumyślne sprowadzenie w dniu 26 września 2017 r. około godziny 18:10, w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, na przejeździe kolejowym (...) katastrofy w ruchu lądowym, przy przyjęciu umyślnego naruszania przepisów ruchu drogowego".

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy, mimo nadawanego sygnału świetlnego zabraniającego wjazdu i ostrzegającego o zbliżającym się pociągu. To - według śledczych - doprowadziło do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała, w którym znajdowało się 196 pasażerów.

W autobusie było 47 pasażerów. Nikomu nic się nie stało.

Akt oskarżenia do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.