TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Medcom podsumuje 2018 rok: 250 napędów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.02.2019 11:00:33
Medcom podsumuje 2018 rok: Ładowarkowy skok

-"Nadajemy technologiczny impuls" pod takim mottem polska firma podsumowała rok 2018, który był dla Medcomu - jak i dla całego segmentu elektromobilności - wyjątkowo dobry.

"Nadajemy technologiczny impuls" pod takim mottem polska firma podsumowała rok 2018, który był dla Medcomu - jak i dla całego segmentu elektromobilności - wyjątkowo dobry.

W 2018 roku minęło dokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniać rynek urządzeń energoelektronicznych.

-"Przez ten czas opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych, trolejbusów oraz autobusów elektrycznych działających we wszystkich systemach zasilania trakcyjnego na świecie. Pojazdy wyposażone w nasze rozwiązania przewożą tygodniowo miliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej oraz USA, Kanadzie, Brazylii, Turcji oraz w Meksyku - mówi Joanna Nichthauser z Medcomu. - Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologia SiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans i TRANSEXPO oraz premiera tramwaju Moderus Gamma to jedne z głównych tegorocznych wydarzeń, które wpłynęły na rozwój naszej firmy zarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej."

250 napędów

Medcom jest coraz bardziej aktywny także w branży autobusowej. Firma nie tylko dostarcza kompleksowe rozwiązania dla rynku autobusów elektrycznych oraz trolejbusów - napędy w technologii HV IGBT oraz technologii węglika krzemu (SiC), ale także ładowarki baterii i stacje ładujące. To dynamicznie rozwijająca się nowa gałąź w ofercie produkcyjnej Medcomu.

-"Autobusy elektryczne oraz trolejbusy posiadające nasze rozwiązania znajdują się w kilkunastu miastach w Polsce m.in. w Jaworznie, Krakowie, Warszawie i Rzeszowie, w krajach europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Belgia, Hiszpania i Francja, a także w państwach skandynawskich. W tym roku przekroczyliśmy liczbę wyprodukowanych 250 napędów do eBusów i tym samym umocniliśmy naszą pozycję jako jednego z kluczowych dostawców w Europie - dodaje Joanna Nichthauser.

Medal na TRANSEXPO 2018

Jak podsumowanie to i wystawy. Oprócz berlińskiego InnoTrnasu, Medcom zaprezentował się na Targach Transportu Zbiorowego w Kielcach mogliśmy zobaczyć rozwiązania dla autobusów elektrycznych, w tym m.in. napędy do eBusów (FT-160-600 SiC / PSM-42 SiC) oraz mobilne i stacjonarne ładowarki z serii EBC, w których zastosowana została technologia węglika krzemu.

Wydarzeniem było przyznanie medalu Targów stacjonarnej ładowarce autobusowej EBC-100S w kategorii “Infrastruktura techniczna".

Zapraszamy na relację video ze stoiska Medcomu na targów TRANSEXPO 2018 - przygotowaną przez firmę Monolit Media:

Globalny zasięg

Dzisiaj eksport autorskich projektów Medcomu stanowi 20-30% sprzedaży polskiego producenta, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment firma współpracuje z ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Południowej oraz Australii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksi producenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
ładowarka
Medcom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.