TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mercedes sprzedał 55 555 Citaro!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.12.2019 16:00:35
Mercedes sprzedał 55 555 Citaro!

Citaro bije kolejny rekord. Mercedes dostarczył właśnie 55 555 autobus miejski ze swojej bardzo udanej rodziny. Rocznicowy autobus to w pełni elektryczny, a więc bezemisyjny eCitaro.

Citaro bije kolejny rekord. Mercedes dostarczył właśnie 55 555 autobus miejski ze swojej bardzo udanej rodziny. Rocznicowy autobus to w pełni elektryczny, a więc bezemisyjny eCitaro, który będzie eksploatowany przez szwedzką firmę Bergkvarabuss AB w portowym mieście Trelleborg.

Citaro: kamień milowy w historii autobusów
"Citaro jest kamieniem milowym w historii autobusów. Wraz z pojawieniem się eCitaro, jego rozwój wszedł w zupełnie nową fazę. Jest to nasza odpowiedź na potrzebę cichej i bezemisyjnej komunikacji publicznej. Dzięki temu miasta stają się o wiele lepszym miejscem do życia." - mówił Roman Biondi, dyrektor sprzedaży w Daimler Buses.

Rocznicowy autobus jest częścią zamówienia na dziesięć autobusów eCitaro, które trafiaą do Trelleborga w południowej Szwecji. Jest to drugie zamówienie elektrobusy z logo gwiazdy złożone przez Bergkvarabuss AB. Firma autobusowa z siedzibą w Kalmar oferuje pełną paletę usług w przewozach autobusowych. Firma ma ponad 30 lokalizacji w Szwecji, Danii i Niemczech i posiada flotę ponad 1000 autobusów, co czyni ją największym prywatnym przewoźnikiem autobusowym w Europie.

Z myślą o bezpieczeństwie, czyli Citaro nr 55 555
Kompleksowe i ekskluzywne wyposażenie Citaro z numerem 55 555 dla Bergkvarabuss AB pokazuje zarówno wysoki poziom komfortu, jak i szerokie możliwości konfiguracji eCitaro. Ma wyjątkowo elegancki wygląd dzięki przyciemnianym podwójnym szybom bocznym i dodatkowym oknom między osiami. Sygnał ostrzegawczy dla pieszych uświadamia przechodniom obecność cichego autobusu elektrycznego.

Pasażerowie wchodzą do eCitaro przez dwoje dużych drzwi, które są elektrycznie sterowane. W pełni klimatyzowane wnętrze wyposażone jest na bardzo wysokim standardzie i obejmuje wygodne siedzenia InterStar Eco do pracy w różnych miastach, a także oświetlenie LED, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych i panele boczne w filcu igłowym. Pasażerowie niedosłyszący lub niesłyszący korzystają z obecności procesora dźwięku.

Równie wzorowe jest wyposażenie bezpieczeństwa w rocznicowym pojeździe, z asystentem skrętu Sideguard Assist, aktywnym asystentem hamowania Preventive Brake Assist i elektronicznym programem stabilności ESP. Dzięki najwyższej klasy wyposażeniu z dwunastoma zestawami akumulatorów i całkowitą pojemnością akumulatorów 292 kWh, eCitaro osiąga praktycznie zasięg nawet w okresach surowych skandynawskich zim.

Historia Citaro
Egzemplarz z numerem fabrycznym 55 555 to kolejna atrakcja w długiej historii sukcesu rodziny Citaro. Już na światowej premierze pierwszej generacji w 1997 r. Wyjątkowa stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna- nie zapominając o innowacyjnych systemach pokładowych- sygnalizowała pójście w kierunku przyjaznego pasażerom, ekonomicznego i bezpiecznego autobusu niskopodłogowego.

Po sprzedaniu ponad 32 000 sztuk, druga generacja Citaro pojawiła się w 2011 roku i nadal opierała się na mocnych stronach serii przed faceliftingiem. Dzięki tym doświadczeniom Mercedes jako pierwszy na świecie pokazał silniki spełniające normę Euro 6. Stało się to już w 2012 roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę środowiska, technologie bezpieczeństwa czy komfort Citaro chce po raz kolejny ustanawiać nowe standardy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.