TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mercus wchodzi w miejskie MINI elektrobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2019 13:00:11
Mercus wchodzi w miejskie MINI elektrobusy

Firma Mercus zamówiła 11 szt. elektrycznych pojazdów MAN eTGE, które w wersji miejskiej trafią na polski i skandynawski rynek.

20 listopada - podczas targów Fleet Market - firma Mercus zamówiła 11 szt. elektrycznych pojazdów MAN eTGE, które w wersji miejskiej trafią do skandynawski rynek.

Wszystkie zamówione pojazdy to model eTGE - wersja mini City.

Dostawy pojazdów przewidziane są na I kwartał 2020 r.

Pierwszymi odbiorcami elektrobusów Mercusa będą stali klienci z Polski, ale również odbiorcy z zagranicy - z państw skandynawskich.

-"Te pierwsze prestiżowe kontrakty stawiają naszą firmą w forpoczcie elektromobilnych zmian w naszym kraju - powiedziała nam Angelika Staszewska, dyrektor ds. marketingu w firmie Mercus-Bus. - Uważamy, że zmniejszenie choć o 1/3 popytu na pojazdy spalinowe przyniesie duże zmiany w zakresie ochrony środowiska, a także wzmocni społeczny witerunek naszych klientów. To początek rewolucyjnych zamian, na które my już jesteśmy gotowi."

Ze strony MAN Truck & Bus umowę podpisał dyrektor ds. produktu i sprzedaży VAN, Marcin Rogalewicz, a ze strony Mercus-Bus - Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy.

Kolejna umowa

Przypomnijmy, że to już drugi tak spektakularny kontrakt Mercus - MAN. W październiku spółka MAN Trucks & Bus Polska podpisała kontrakt z Mercusem na dostawę 100 pojazdów MAN TGE 5.180 w wersji minibus. Zamówione wówczas pojazdy to wersje L5, z kołami bliźniaczymi oraz z silnikiem Diesel BiTurbo 2.0 o mocy 130 kW (177 KM), optymalne do przewozu pasażerskiego.

W uroczystym podpisaniu kontraktu udział wzięli: prezes zarządu MAN Truck & Bus AG Joachim Drees, Dennis Affeld, odpowiedzialny za globalną sprzedaż samochodów dostawczych, Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska oraz ze strony klienta Pan Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy Mercus-Bus sp. z o.o.

Zamówione w zeszłym roku przez Mercus-Bus samochody MAN TGE wyposażone były między innymi w automatyczne 8 biegowe przekładnie hydrokinetyczne, reflektory i oświetlenie wewnętrzne LED, tachograf, asystenta pasa ruchu, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, fabryczny zestaw MAN media, regulację kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, fotele comfort z podłokietnikiem i pełną regulacją, asystenta hamowania awaryjnego, asystenta bocznego wiatru, system start & stop, tylne drzwi z kątem otwarcia 270 stopni, lakiery metaliczny.

-"Jestem niezwykle dumny, że po raz kolejny nasz najmłodszy produkt, samochód dostawczy MAN TGE zdobył uznanie profesjonalistów branży i został wybrany przez firmę Mercus - Bus. Zamówienie 100 samochodów to potwierdzenie, że nasza oferta produktowa jest doskonale skrojona pod potrzeby każdej branży w której samochody typu van znajdują zastosowanie."- powiedział wówczas Marc Martinez, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
Mercus
MAN