TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mercus wchodzi w miejskie MINI elektrobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2019 13:00:11
Mercus wchodzi w miejskie MINI elektrobusy

Firma Mercus zamówiła 11 szt. elektrycznych pojazdów MAN eTGE, które w wersji miejskiej trafią na polski i skandynawski rynek.

20 listopada - podczas targów Fleet Market - firma Mercus zamówiła 11 szt. elektrycznych pojazdów MAN eTGE, które w wersji miejskiej trafią do skandynawski rynek.

Wszystkie zamówione pojazdy to model eTGE - wersja mini City.

Dostawy pojazdów przewidziane są na I kwartał 2020 r.

Pierwszymi odbiorcami elektrobusów Mercusa będą stali klienci z Polski, ale również odbiorcy z zagranicy - z państw skandynawskich.

-"Te pierwsze prestiżowe kontrakty stawiają naszą firmą w forpoczcie elektromobilnych zmian w naszym kraju - powiedziała nam Angelika Staszewska, dyrektor ds. marketingu w firmie Mercus-Bus. - Uważamy, że zmniejszenie choć o 1/3 popytu na pojazdy spalinowe przyniesie duże zmiany w zakresie ochrony środowiska, a także wzmocni społeczny witerunek naszych klientów. To początek rewolucyjnych zamian, na które my już jesteśmy gotowi."

Ze strony MAN Truck & Bus umowę podpisał dyrektor ds. produktu i sprzedaży VAN, Marcin Rogalewicz, a ze strony Mercus-Bus - Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy.

Kolejna umowa

Przypomnijmy, że to już drugi tak spektakularny kontrakt Mercus - MAN. W październiku spółka MAN Trucks & Bus Polska podpisała kontrakt z Mercusem na dostawę 100 pojazdów MAN TGE 5.180 w wersji minibus. Zamówione wówczas pojazdy to wersje L5, z kołami bliźniaczymi oraz z silnikiem Diesel BiTurbo 2.0 o mocy 130 kW (177 KM), optymalne do przewozu pasażerskiego.

W uroczystym podpisaniu kontraktu udział wzięli: prezes zarządu MAN Truck & Bus AG Joachim Drees, Dennis Affeld, odpowiedzialny za globalną sprzedaż samochodów dostawczych, Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska oraz ze strony klienta Pan Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy Mercus-Bus sp. z o.o.

Zamówione w zeszłym roku przez Mercus-Bus samochody MAN TGE wyposażone były między innymi w automatyczne 8 biegowe przekładnie hydrokinetyczne, reflektory i oświetlenie wewnętrzne LED, tachograf, asystenta pasa ruchu, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, fabryczny zestaw MAN media, regulację kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, fotele comfort z podłokietnikiem i pełną regulacją, asystenta hamowania awaryjnego, asystenta bocznego wiatru, system start & stop, tylne drzwi z kątem otwarcia 270 stopni, lakiery metaliczny.

-"Jestem niezwykle dumny, że po raz kolejny nasz najmłodszy produkt, samochód dostawczy MAN TGE zdobył uznanie profesjonalistów branży i został wybrany przez firmę Mercus - Bus. Zamówienie 100 samochodów to potwierdzenie, że nasza oferta produktowa jest doskonale skrojona pod potrzeby każdej branży w której samochody typu van znajdują zastosowanie."- powiedział wówczas Marc Martinez, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
Mercus
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.