TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MetroSnap na targach CES, jako autobus przyszłości
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.01.2020 09:00:51
MetroSnap na targach CES, jako autobus przyszłości

Pojazdy, które mają budowę modułową i jeżdżą autonomicznie są przyszłością. Jednakże systemy funkcjonujące w tych pojazdach muszą być również opłacalne ekonomicznie, jeśli mają być zrównoważone.

Pojazdy, które mają budowę modułową i jeżdżą autonomicznie są przyszłością. Jednakże systemy funkcjonujące w tych pojazdach muszą być również opłacalne ekonomicznie, jeśli mają być zrównoważone.


Nowość na targach CES

We współpracy z Ibeo Automotive i innymi partnerami szwajcarska fabryka pomysłów Rinspeed zaprezentuje na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020 (które odbędą się w dniach od 7 do 10 stycznia) prostą, szybką, bezpieczną i opłacalną koncepcję transportu - Rinspeed MetroSnap. Dzięki półprzewodnikowemu czujnikowi LiDAR ibeoNEXT i powiązanemu z nim systemowi lokalizacji MetroSnap jest w stanie uchwycić złożone sytuacje w centrach miast z dużą liczbą użytkowników dróg. Pojazd cechuje się elastycznym wykorzystaniem różnych konstrukcji i spełnia różne wymagania transportowe dla osób i towarów, w zależności od pory dnia i aktualnych wymagań.

Zalety MetroSnap

"Ludzie zawsze szukają większej wygody i prostoty w swoim życiu - chcemy to umożliwić dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom transportowym", wyjaśnia Frank M. Rinderknecht, szwajcarski wizjoner samochodów i dyrektor generalny Rinspeed. "Wymienne kapsuły MetroSnap mogą również znacznie zmniejszyć liczbę użytkowników dróg na ulicach".

"Pojazd jest doskonałym przykładem tego, jak może wyglądać zrównoważona mobilność w mieście" - mówi dr Ulrich Lages, dyrektor generalny Ibeo Automotive Systems GmbH. "Oprócz tego, że automatyczne pojazdy poświęcają więcej czasu na istotne kwestie, które mają miejsce podczas jazdy, mogą one także zapewnić znaczną ulgę w centrach metropolitalnych, ponieważ są one inteligentnie podłączone w sieć i autonomicznie nawigują od punktu A do B. W rezultacie pasażerowie szybciej docierają do swoich miejsc docelowych, a klienci odbierają przesyłki na czas".

Autonomiczne oczy

Półprzewodnikowe czujniki LiDAR "4D" firmy Ibeo to oczy pojazdu Rinspeed MetroSnap. Umożliwiają one pole widzenia w 360 stopniach w celu niezawodnego uchwycenia statycznego i dynamicznego środowiska wokół platformy pojazdu w rozdzielczości 4D. Dzięki temu MetroSnap jest w stanie uchwycić skomplikowane sytuacje w centrach miast, w których bierze udział wielu różnych użytkowników dróg, takich jak rowerzyści i piesi. Rinspeed MetroSnap to pojazd autonomiczny na etapie 5 - to znaczy, że kierowca nie jest już potrzebny. MetroSnap wykorzystuje podejście lokalizacyjne od Ibeo, które jest bardziej precyzyjne niż zwykła lokalizacja GPS. System wykorzystuje również cyfrową mapę z punktami orientacyjnymi, które są wykorzystywane przez czujniki LiDAR do pomiaru odległości. Oznacza to, że środowisko uchwycone przez czujniki LiDAR jest stale porównywane z punktami orientacyjnymi na mapie w celu ustalenia dokładnej pozycji pojazdu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
autonomiczny
MetroSnap
Szwajcaria