TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MI: Drogowe inwestycje za 186 mln zł
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2018 10:30:10

Minister infrastruktury skierował do realizacji inwestycje drogowe za ponad 186 mln zł.

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji kolejnych 10 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączna wartość to ponad 186 mln zł - poinformował we wtorek, 29 maja, resort.

To zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś.

"Inwestycje te poprawią również bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez modernizację dróg, w szczególności przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych" - napisano w komunikacie.

Zadania będą realizowane w województwach: małopolskim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

Wśród nich są m.in.: budowa dwupoziomowego węzła oraz budowa przejścia podziemnego na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Libertów w woj. małopolskim czy rozbudowę drogi krajowej nr 45 na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski w Opolskim.

Z kolei w Wielkopolsce rozbudowana będzie droga krajowa nr 12 na odcinku Kąkolewo – Garzyn o długości prawie 8 km i droga krajowa nr 72 na odcinku Tuliszków – Słodków o długości 11,6 km.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
MI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.