TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MI: polsko-francuskie rozmowy o transporcie
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.03.2018 11:06:11

2 marca 2018 r. w Warszawie odbyło się spotkanie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z minister ds. transportu Republiki Francuskiej Élisabeth Borne.

2 marca 2018 r. w Warszawie odbyło się spotkanie ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z minister ds. transportu Republiki Francuskiej Élisabeth Borne.

Głównym tematem spotkania były kwestie związane z negocjowanym obecnie na forum Unii Europejskiej Pakietem Mobilności w kontekście projektu dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.

- Kraje unijne powinny wypracować zrównoważone przepisy w zakresie Pakietu Mobilności, które gwarantowałyby odpowiednią elastyczność stanowiącą podstawę efektywnego funkcjonowania branży, i jednocześnie pozwoliły na zapewnienie godziwych warunków socjalnych dla kierowców - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister podkreślił, że należy przyspieszyć prace nad szczegółowymi rozwiązaniami w zakresie międzynarodowego transportu drogowego, w kontekście obecnej dynamiki prac nad zmianami dyrektywy o pracownikach delegowanych oraz mając na uwadze zbliżające się zakończenie bieżącej kadencji Parlamentu Europejskiego.

W trakcie spotkania poruszono także kwestię konkurencyjności w międzynarodowym transporcie lotniczym w świetle prowadzonych obecnie prac na forum Unii Europejskiej.

Wizyta francuskiej minister była też okazją do omówienia bilateralnej współpracy obu państw w zakresie infrastruktury transportowej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii oddziaływania transportu na środowisko.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
delegacja
Francja
MI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.