TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MIB: O zasadach funkcjonowania transportowego rynku w UE
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2017 12:10:54

10 marca 2017 r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Transport drogowy ? aspekty socjalne"

? Będziemy chronić polski transport drogowy w Unii Europejskiej, podkreślając potrzebę utrzymania zasad jednolitego rynku usług ? powiedziała wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło podczas konferencji nt. aspektów socjalnych w transporcie drogowym.

10 marca 2017 r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Transport drogowy ? aspekty socjalne", zorganizowana przez Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska", którą otworzyła wiceminister Justyna Skrzydło.

Konferencja zgromadziła m.in. przedstawicieli branży transportowej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz polskiej administracji.

Wiceminister Justyna Skrzydło otworzyła konferencję TLP

Wiceminister podkreśliła, że proponowane przez Komisję Europejską nowe regulacje prawne muszą być oparte na danych ekonomicznych. Zwróciła uwagę na dużą liczbę polskich przedsiębiorstw działających w Unii Europejskiej oraz ich znaczący wpływ na rozwój gospodarczy.

Dyskusja skupiała się na nowych regulacjach socjalnych w transporcie drogowym, w szczególności na różnicach w wysokości płacy minimalnej w poszczególnych państwach członkowskich oraz kwestiach rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług i odpoczynku kierowców pracujących w międzynarodowym transporcie drogowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.