TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MIB: Szersza autostrada pomiędzy Łodzią a Warszawą
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.05.2017 12:30:43 1 komentarz

MIB zapowiada rozpoczęcie prac przygotowawczych, które w przyszłości pozwolą na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą o dodatkowy trzeci pas ruchu

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada rozpoczęcie prac przygotowawczych, które w przyszłości pozwolą na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą o dodatkowy trzeci pas ruchu - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

"Jesteśmy bardzo bliscy rozpoczęcia prac mających na celu zwiększenie ilości pasów na odcinku autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. (...) Ta droga wyczerpuje powoli swoje możliwości techniczne. One oczywiście nie wyczerpią się od razu, to jest proces, który potrwa kilka lat. Nie możemy doprowadzić do tego, że powstaną zatory na autostradzie A2" - powiedział dziennikarzom Adamczyk.

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit dodał, że zostanie przygotowana dokumentacja, która pokaże, w których miejscach możliwe będzie poszerzenie autostrady.

"Najpierw musi być dokumentacja, czyli musimy wykonać prace przygotowawcze. Ta droga była planowana ponad 20 lat temu i na tamte warunki była znakomita. Teraz musimy zlecić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowanie tych wstępnych dokumentów dotyczących rozpoczęcia procesu inwestycyjnego" - dodał Szmit.

Wiceminister wyjaśnił, że za około cztery lata należy spodziewać się kolejnych etapów procesu zmierzającego do poszerzenia A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. "Byłoby to skierowanie do realizacji i już sama realizacja" - powiedział.

Autostrada między Łodzią a Warszawą – od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie ma ok. 90 km długości i została udostępniona kierowcom przed rozpoczęciem Euro 2012.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
A2
  • Sprzątaczka z miib – 20.05.2017

    Decydenckie debile. Ciekawe, czy była projektowana pod 3 pasy i czy nie będzie trzeba np. wyburzać wiaduktów, przesuwać parkingów, stacji benzynowych etc? A przy takim tempie rozwoju to do Łodzi po 2020 powinny być 4 pasy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.