TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MIB: Transportowe spotkanie z Litwą
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:01:28

Współpraca w transporcie drogowym, drogownictwie i lotnictwie były tematami rozmów wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z wiceministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej Ricardasem Degutisem. Rozmowy odbyły się 13 lipca 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Wiceminister Jerzy Szmit spotkał się z wiceministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej Ricardasem Degutisem

Podkreślono bardzo dobrą współpracę pomiędzy oboma państwami w tych dziedzinach. Dobrym przykładem bilateralnej współpracy w transporcie lotniczym jest Bałtycki FAB (Funkcjonalny Blok Przestrzeni Powietrznej), utworzony przez Polskę i Litwę dla wspólnego zarządzania ruchem lotniczym. Strony wymieniły się też doświadczeniami w zakresie zarządzania lotniskami i współpracy z przewoźnikami lotniczymi. Uzgodniono również zacieśnienie współpracy w transporcie drogowym, w związku z prowadzonymi na forum Unii Europejskiej pracami nad aktami tworzącymi Pakiet Mobilności.

Obie strony będą uzgadniały stanowiska podczas obrad grupy roboczej ds. transportu lądowego Rady UE.

Polska i Litwa zapowiedziały obronę wolnego rynku przewozowego w Unii Europejskiej przed protekcjonistycznymi propozycjami niektórych państw członkowskich, służącymi w praktyce ograniczeniu działalności polskich i litewskich przewoźników drogowych na rynku UE.


Sprawdź też:
MIB
Litwa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.