TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MIB: Transportowe spotkanie z Litwą
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:01:28

Współpraca w transporcie drogowym, drogownictwie i lotnictwie były tematami polsko-czeskich rozmów.

Współpraca w transporcie drogowym, drogownictwie i lotnictwie były tematami rozmów wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z wiceministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej Ricardasem Degutisem. Rozmowy odbyły się 13 lipca 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Wiceminister Jerzy Szmit spotkał się z wiceministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej Ricardasem Degutisem

Podkreślono bardzo dobrą współpracę pomiędzy oboma państwami w tych dziedzinach. Dobrym przykładem bilateralnej współpracy w transporcie lotniczym jest Bałtycki FAB (Funkcjonalny Blok Przestrzeni Powietrznej), utworzony przez Polskę i Litwę dla wspólnego zarządzania ruchem lotniczym. Strony wymieniły się też doświadczeniami w zakresie zarządzania lotniskami i współpracy z przewoźnikami lotniczymi. Uzgodniono również zacieśnienie współpracy w transporcie drogowym, w związku z prowadzonymi na forum Unii Europejskiej pracami nad aktami tworzącymi Pakiet Mobilności.

Obie strony będą uzgadniały stanowiska podczas obrad grupy roboczej ds. transportu lądowego Rady UE.

Polska i Litwa zapowiedziały obronę wolnego rynku przewozowego w Unii Europejskiej przed protekcjonistycznymi propozycjami niektórych państw członkowskich, służącymi w praktyce ograniczeniu działalności polskich i litewskich przewoźników drogowych na rynku UE.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
Litwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.