TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miechów wybrał już barwy swoich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.09.2019 14:00:36
Tak będą wyglądać elektrobusy dla Miechowa

Solaris - zgodnie z umową - przygotował miastu trzy wersje kolorystyczne zamówionych autobusów elektrycznych Urbino 8,9LE electric. Miechów już wybrał.

Solaris - zgodnie z umową - przygotował miastu trzy wersje kolorystyczne zamówionych autobusów elektrycznych Urbino 8,9LE electric. Miechów już wybrał.

-"To, że firma szybko wywiązała się z tej powinności, świadczy o tym, że mamy do czynienia z poważnym partnerem. Mam nadzieję, że tak będzie do końca naszej współpracy - powiedział lokalnym mediom burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski. To duże słowa, ale Miechów jest krótko mówić po autobusowych przejściach - za gminą kilka nieudanych prób wyłonienia dostawców autobusów, a do tego Ursus - wybrany w jednym z przetargów - nie zdecydował się na zawarcie umowy.

Po publikacji zaproponowanych wersji kolorystycznych na facebookowym profilu burmistrza Marczewskiego, największe poparcie zyskał projekt numer 2, czyli z największą ilością bieli. Mniej zwolenników zebrały propozycje z dominacją zielonego i pomarańczowego.

Gmina podzieliła opinię większości i oznacza, że od przyszłego roku to właśnie "zielone" autobusy będą dowozić bezpłatnie pasażerów na miechowski dworzec PKP. Jaką dokładnie trasą będę się poruszać, nie zostało jeszcze przesądzone.

Autobusowa umowa

Przypomnijmy, że umowa na zakup dwóch 2. autobusów elektrycznych dla Gminy Miechów została podpisana 26 lipca. O tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Całkowita wartość kontraktu to 4 514 100 PLN brutto, co oznacza, że jeden Urbino 8,9LE electric kosztuje 1 770 000 PLN netto. Na baterie w "jamnikach" Solaris zaoferował 60 miesięcy rękojmi.

Pojemność miechowskich autobusów to 45 osób, w tym dla 21 pasażerów znajdą się miejsca siedzące i dwa miejsca siedzące składane. Ponadto w pojazdach znajdować się będzie:

  • klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej

  • system informacji pasażerskiej (tablica wyświetlająca informacje o kolejnych przystankach realizowanej linii oraz towarzyszące im zapowiedzi głosowe)

  • automat biletowy

  • kasownik po 2 szt. w każdym autobusie

  • wewnętrzne i zewnętrze oświetlenie LED-owe.

Elektrobusy będą ładowane poprzez ładowarkę plug-in, umożliwiającą równoczesne ładowanie dwóch autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
linie
BKM
Miechów
Solaris