TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Minibus of the Year 2019: Mercedes-Benz Sprinter City 75
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.04.2019 10:00:35
Minibus of the Year 2019: Mercedes-Benz Sprinter City 75

Jury konkursu Bus & Coach of the Year wybrało po raz kolejny najlepszy pojazd klasy MINI. Statuetka z logo "Minibus of the Year 2019" po raz pierwszy trafiała do Daimler Buses.

Jury konkursu Bus & Coach of the Year wybrało po raz kolejny najlepszy pojazd klasy MINI. Statuetka z logo "Minibus of the Year 2019" po raz pierwszy trafiała do Daimler Buses.

Przypomnijmy, że w finale testu Euro Minibus (na terenach wystawowych Ifema w Madrycie) zmierzyły się następujące konstrukcje:

  • Mercedes-Benz Sprinter 75

  • Ferqui Sunrise CNG przy szerokości prawie 2,5 metra oferuje pojemność 24 miejsc i 1 na wózek;

  • Indcar eStrada na podwoziu elektrycznym Daily z hiszpańskimi bateriami i system zarządzania;

  • MAN TGE 4X4 Intercity (napęd na wszystkie koła jest automatycznie uruchamiany w razie potrzeby np. w górskich obszarach. Do tego duże drzwi przesuwne zapewniają dobry dostęp do kabiny pasażerskiej. Ten minibus produkowany w Plauen ma nawet elektronicznie sterowaną rampę i miejsce na wózek inwalidzki);

  • Iveco New Daily Natural (przypomnijmy, że Iveco dwa lata temu zdobyło pierwszą nagrodę Minibusa Roku).

Autobusy werdykt

Po dwóch dniach testów międzynarodowe jury składające się z 22 dziennikarzy wybrało autobus Mercedes-Benz Sprinter 75. Zdaniem jury pojazd ten wyróżniał się na tle silnej konkurencji tym, że został od podstaw zaprojektowany jako minibus. Nie jest to przerobiony van, ale autobusy przeznaczony do użytku w transporcie publicznym. Silnik i skrzynia biegów zapewniają wystarczającą moc, aby przewieźć maksymalnie 38 pasażerów, którzy mają teraz naprawdę dużo miejsca.

Panoramiczna szyba przednia nie tylko zapewnia pasażerom imponujący widok do przodu, ale także zapewnia dyskretną lokalizację dla wyświetlacza. Wyjątkowe w tej klasie pojazdów są duże boczne okna, które zapewniają poczucie otwartości i nowoczesności.

Napędowe serce

Sprinter City 75 imponuje również dodatkami poprawiającymi bezpieczeństwo. Od dodatkowego hamulca, który zapewnia moc hamowania 350 Nm po liczne układy wspomagające, które sprawiają, że minibus jest jednym z najbezpieczniejszych w swoim segmencie. Wśród systemów na pokładzie znajdują się: elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESP - w standardzie - oraz asystent bocznego wiatru i aktywny asystent hamowania.

Do tego dochodzi ekonomia i to pod każdym względem. Dzięki wdrożeniu nowej tylnej osi o dużym obciążeniu wydajność ekonomiczna pojazdu została znacznie poprawiona. W oparciu o nową generację Sprintera stworzono pojazd, który oferuje nie tylko imponującą ilość miejsca, ale także pokazuje, że można oprzeć nowoczesny transport publiczny także o minibusy.

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nagrody" Minibus roku 2019 "dla Sprinter City 75. Dla Mercedes-Benz jest to potwierdzenie, że nawet w segmencie minibusów operatorzy i firmy transportowe potrzebują bardziej elastycznych pojazdów, które są ekonomicznie, jak to możliwe " - podkreślił Till Oberwörder, szef Daimler Buses i prezes zarządu EvoBus GmbH.

Na koniec dodajmy, że w przyszłym roku test Euro Minibus odbędzie się ponownie w Madrycie - w październiku - tuż przed autobusowymi targami FIAA. A na wystawie wręczenie nagród.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
MINI
CNG
elektrobus
Mercedes
MAN
Iveco
Ferqui
Indcar
  • Konrad Filip – 14.04.2019

    Szczerze? Nie, chyba że tak na zachętę, żeby zrobili 3oske ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.