TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mistrz kierownicy MPK Nowy Sącz - Janusz Przychocki
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.10.2017 09:02:09 2 komentarze
Mistrz kierownicy MPK Nowy Sącz - Janusz Przychocki

Janusz Przychocki został zwycięzcą konkursu na najlepszego kierowcę nowosądeckiej komunikacji miejskiej. Wręczenie nagród odbyło się w ratuszu 11 października.

Janusz Przychocki został zwycięzcą konkursu na najlepszego kierowcę nowosądeckiej komunikacji miejskiej. Wręczenie nagród odbyło się w ratuszu 11 października. Konkurs organizowany jest pod patronatem prezydenta Nowego Sącza, Ryszarda Nowaka.

Prezydent Ryszard Nowak witając gości podkreślił, że to kierowcy decydują w głównej mierze o postrzeganiu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

- "Przez pryzmat kierowcy oceniana jest praca przedsiębiorstwa, bo wy macie bezpośredni kontakt z klientami, z mieszkańcami, z tymi, którzy autobusami jeżdżą. Wysoka ocena kierowców świadczy o tym, że leży wam na sercu zarówno dobro firmy, jak i tych, którzy w niej pracują. Chcemy, żeby takich jak wy było jak najwięcej, bo im wyższa jakość świadczonych usług, tym więcej potencjalnych klientów – zauważył Ryszard Nowak.

Prezydent podkreślił także, że komunikacja zbiorowa jest dobrą alternatywą dla transportu prywatnego, który powoduje coraz więcej trudności komunikacyjnych i zanieczyszczenie powietrza.

- "Od nas będzie zależało, jak zachęcimy mieszkańców do korzystania z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego częściej albo na stałe – przekonywał Ryszard Nowak. - Cieszy mnie, że MPK jest czołową firmą w skali kraju, cieszy mnie zaangażowanie, a nawet w pewnym sensie poświęcenie pracowników dla przedsiębiorstwa. MPK to wasze zabezpieczenie na przyszłość i zachęcam do tego, żeby jak najlepiej swoje obowiązki wykonywać ku zadowoleniu własnym i nas wszystkich – zakończył prezydent.

Autobusowi laureaci

Prezydent Nowak wręczał nagrody w towarzystwie Andrzeja Górskiego, prezesa Zarządu MPK i Wiesława Kądziołki z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, radni, urzędnicy zajmujący się transportem i oczywiście laureaci konkursu.

Zwycięzca, Janusz Przychocki, poza dyplomem i pamiątkową statuetką otrzymał nagrody finansową (1,7 tys. zł) i rzeczową. Pan Janusz pracuje jako kierowca od 12 lat, z czego połowę w MPK. Jeździ głównie na liniach "7" i "23".

-"Jestem zaszczycony, nie spodziewałem się, że zajmę pierwsze miejsce – mówi Janusz Przychocki. – Człowiek jeździ w MPK już ponad sześć lat i stara się jak najlepiej swoją pracę wykonywać. Jestem zadowolony - dodaje.

Najlepszy kierowca zapewnia, że podczas jazdy największą uwagę zwraca na bezpieczeństwo i płynną jazdę. Nie ukrywa, że czasem trzeba mieć do pasażerów dużo cierpliwości.

-"Są różni ludzie – mówi zwycięzca konkursu. – Ledwo człowiek zacznie pracę i już człowieka zdenerwują; są tacy, co wchodzą i od razu coś im nie pasuje. Ale nie ma się co przejmować, jednym uchem wpuścić, drugim wypuścić i patrzeć przed siebie, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Ale ogółem nie narzekam – zapewnia.

Drugie miejsce zajął Bogusław Golonka, a trzecie Zbigniew Gabryś. Przyznano także siedem wyróżnień; dwa z nich otrzymały panie, których pracuje w MPK coraz więcej (pełną listę laureatów podajemy pod tekstem). Ogółem oddanych zostało niemal dwa tysiące głosów, z czego około zwycięzca zebrał ponad połowę. Nagrody w postaci doładowania biletów elektronicznych i biletów do kina zostały rozlosowane także wśród głosujących.

O co chodzi w konkursie

Konkurs na najlepszego kierowcę MPK Nowy Sącz składa się z dwóch części. Pierwszą z nich było głosowanie pasażerów, drugą etap finałowy, przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Dziesięciu finalistów rywalizowało w teście wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktycznych zadaniach na placu manewrowym. Oceniana była także pierwsza pomoc przedmedyczna oraz ekologiczna i ekonomiczna jazda.

-"Konkurs jak co roku cieszył się dużym uznaniem i zainteresowaniem naszych pasażerów, co nas bardzo cieszy, bo to pozwala sądzić, że transport publiczny zaczyna odgrywać coraz większą rolę w mieście – nie ukrywa satysfakcji Andrzej Górski, prezes MPK. - To jest tym bardziej ważne i istotne, bo ilość samochodów prywatnych jest na tyle duża, że rzeczywiście musimy stwarzać warunki, żeby ograniczyć zarówno korki, jak i szkodliwą emisję spalin – dodaje prezes.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście. Ma to skutkować podwyższeniem społecznego zaufania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz jej pracowników, zwłaszcza tych, z którymi na co dzień spotkają się pasażerowie – kierowców. Pasażerowie oceniali kulturę osobistą w kontakcie z pasażerem, umiejętność jazdy w warunkach miejskich, prezencję i czystość pojazdu. Tegoroczna edycja konkursu była już czwartą z kolei.

-"Ten konkurs to promocja idei transportu publicznego – tłumaczy prezes Andrzej Górski. – Myślę, że w połączeniu ze wszystkimi tymi działaniami, które czynimy razem z prezydentem miasta Nowego Sącza zmierzających do realizacji nowych projektów i odnawiania taboru przyczyni się do tego, że ten transport będzie coraz bardziej konkurencyjny – puentuje prezes Górski.

Laureaci konkursu na najlepszego kierowcę MPK w Nowym Sączu 2017

1. miejsce – Janusz Przychocki

2. miejsce – Bogusław Golonka

3. miejsce – Zbigniew Gabryś

Wyróżnienia:

- Kazimierz Ciągło

- Ewa Kos

- Roman Jacak

- Adam Mróz

- Leszek Gadzina

- Karolina Centranowska

- Bogusław Oleksy

W imieniu redakcji TransInfo.pl gratulujemy zwycięzcy i wszystkim uczestnikom oraz organizatorom konkursu. Tak trzymać!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
MPK Nowy Sącz
  • Pyra – 13.10.2017

    Wpadnij koleszko do poznania. Zobaczysz co to jazdaprzeladowanymi autobusami w gigantycznych korlach

  • juchu – 14.10.2017

    Poznań to dziura

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.