TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mistrz prowizorki, czyli autobus, który zaskoczył policjantów
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2020 13:00:13
Mistrz prowizorki - autobus, który zaskoczył policjantów; fot. Policja

Bańka na drucie i wycieki uszczelnione pianką. Takim autokarem miała jechać młodzież na wycieczkę. W województwie świętokrzyskim.

Bańka na drucie i wycieki uszczelnione pianką. Takim autokarem miała jechać młodzież na wycieczkę. W województwie świętokrzyskim.

19 lutego policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju - na prośbę organizatorów wycieczki - skontrolowali stan techniczny autobusu i trzeźwość kierowcy.

W trakcie kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości oraz zobaczyli metody usuwania usterek o których do tej pory nie mieli pojęcia. Zamiast pojemnika z płynem do spryskiwaczy, za pomocą kawałka drutu przymocowana była 5 litrowa bańka z takim płynem. Wycieki płynów eksploatacyjnych uszczelnione zostały pianką montażową.

W kabinie brakowało młotka do awaryjnego zbijania szyb, a w przejściu pomiędzy siedzeniami odstawała nieprzykręcona listwa, która mogła utrudniać przemieszczanie się pasażerów.

Jedna z przednich opon była uszkodzona, co dyskwalifikowało ją z dalszego użytkowania.

Kierujący autobusem, 63 – letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za stwierdzone usterki techniczne mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Młodzież szkolna z Buska – Zdroju na wycieczkę do Kielc wyjechała innym sprawnym autokarem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
Świętokrzyskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.