TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MKS Krosno na prostej. Nowe autobusy - tańsze bilety
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.12.2016 13:45:46 1 komentarz
MKS Krosno na prostej. Nowe autobusy - tańsze bilety

Krosno przymierza się do zakupu 21 unijnych autobusów, w tym 11 o napędzie hybrydowym. Od dzisiaj rusza też promocja biletów normalnych oraz miesięcznych.

Krosno przymierza się do zakupu 21 unijnych autobusów, w tym 11 o napędzie hybrydowym. W ramach projektu o wartości ponad 38 mln zł projektu zakupionych zostanie także 56 nowych wiat. To nie koniec dobrych zmian w krośnieńskim MKS-ie.

Od dzisiaj rusza promocja biletów normalnych oraz miesięcznych dla linii na terenie Krosna. Trwająca do 31 maja 2017 roku obniżka jest spora: za kosztujący dotychczas 2,40 zł bilet normalny pasażerowie zapłacą tylko 1,50 zł. Obniżono i ujednolicono także ceny biletów miesięcznych, które od 1 grudnia kosztować będą 49 zł (wcześniej 68 zł w przypadku biletów na konkretne linie lub 82 zł w przypadku biletów na wszystkie linie), umożliwiając podróż wszystkimi trasami.

Z tytułu uchwalonej decyzją radnych promocji Miasto zapłaci MKS 120 tys. zł rekompensaty. Kazimierz Szpak, prezes MKS liczy jednak, że atrakcyjna oferta przyczyni się do wzrostu liczby pasażerów nawet o 30 proc.

- Działania które prowadzimy, zmierzają do poprawienia komfortu podróżujących miejską komunikacją, do obniżenia kosztów biletów a także do zwiększenia dostępności miejskiego transportu ? częstotliwości "kursowania" autobusów ? mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. Chcemy też pozyskać nowych klientów, którzy do tej pory nie byli przekonani do miejskiej komunikacji ? dodaje.

- Chcemy, aby cena biletu była kwotą przystępną dla portfeli mieszkańców ? mówi Krzysztof Smerecki ? Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna. Taka cena spowoduje, że nawet "podjechanie" tylko jednego ? dwóch przystanków, nie będzie tak odczuwalne dla pasażera.

Liczy się rozkład

Od stycznia 2017 t. także krośnieńskie rozkłady jazdy zostaną zmienione: zmianie ulegną zarówno trasy autobusów, ale i częstotliwość ich kursowania.

- Prowadzimy optymalizację tras i częstotliwości kursowania "MKS-ów" ? mówi naczelnik Smerecki. Chcemy, aby autobusy jeździły częściej i po trasach lepiej dostosowanych do potrzeb mieszkańców. O zmianach rozkładu, które wejdą w życie od stycznia, będziemy jeszcze informować. Pojawią się też odpowiednie informacje, wraz z mapkami, na przystankach autobusowych.

Wszystkie zmiany są częścią strategii realizowanej przez Miasto Krosno i gminy należące do tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno. W ramach działań zawartych w tym dokumencie planowana jest także modernizacja taboru miejskiego przewoźnika.

Nowe autobusy

- Złożyliśmy też wniosek o dofinansowanie zakupu nowych autobusów ? jeśli zostanie on pozytywnie oceniony, tabor MKS wzbogaci się o 21 nowych pojazdów, w tym 11 o napędzie hybrydowym? mówi prezydent Przytocki. Mieszkańcy będą mogli wtedy podróżować wygodniej i bardziej ekologicznie ? dodaje.

Krosno chce kupić 21 nowych autobusów, w tym 11 o napędzie hybrydowym elektryczno-spalinowym. W ramach tego wartego ponad 38 mln zł projektu zakupionych także będzie 56 nowych wiat autobusowych, z czego 11 wyposażonych będzie w elektroniczne tablice, a 12 w kamery. Najszybciej nowoczesny tabor i przystanki pojawią się pod koniec 2017 roku.

- Jeśli nie otrzymamy dofinansowania, zadanie będzie realizowane wolniej, etapami ? zapowiadał prezydent Przytocki.

- Wszystkie działania, które prowadzimy, zmierzają do poprawienia komfortu podróżujących miejską komunikacją, do obniżenia kosztów biletów, a także do zwiększenia dostępności miejskiego transportu. Chcemy pozyskać nowych klientów, którzy do tej pory nie byli przekonani do MKS-ów ? deklarowali wspólnie Piotr Przytocki i Kazimierz Szpak.

Brawo!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MKS Krosno
bilet
  • Czy ABY na pewno ? – 02.12.2016

    Na pewno chcecie na sobie przećwiczyć ten HYBRYDOWY eksperyment ???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.