TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MMI z umową na 2 minibusy dla MZK Koszalin
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.08.2019 13:00:11
MMI z umową na 2 midibusy dla MZK Koszalin

MZK w Koszalinie podpisał z pomorskim MMI 7 sierpnia umowę na dostawę dwóch autobusów klasy MINI. Najpóźniej na przełomie stycznia i lutego przewoźnik odbierze małe autobusy typu Iveco 72C Urby.

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie podpisał z pomorskim MMI 7 sierpnia umowę na dostawę dwóch autobusów klasy MINI. Najpóźniej na przełomie stycznia i lutego przewoźnik odbierze małe autobusy typu Iveco 72C Urby.

Przypomnijmy, że koszalińska spółka poszukiwania dostawcy dwóch małych autobusów rozpoczęła już pod koniec lutego. Na początku kwietnia przewoźnik unieważnił przetarg. Oferty MMI i ABP Bus&Coach były powyżej jego możliwości finansowych.

Pod koniec maja ogłoszono więc nowy przetarg. Dalej w kręgu zainteresowań MZK były pojazdy spalinowe z nadwoziami o długości 7,5 - 8,5 m, każdy do przewozu przynajmniej 29 pasażerów. Autobusy miały być napędzane silnikami diesla Euro 6.

Dalej wymagano objęcia gwarancją przynajmniej w standardowych okresach, tj. całopojazdową na 24 miesiące oraz przez 96 miesięcy na trwałość konstrukcji oraz poszyć. Minibusy miały trafić do Koszalina w ciągu maksymalnie 180 dni od podpisania umowy.

Reset z dobrym skutkiem
27 czerwca minął termin składania ofert. Na zakupy MZK przygotowało 1 057 800 PLN brutto. To dało wycenę jednostkową w wysokości 430 000 PLN netto. Dla porównania wcześniej było to 400 000 PLN netto. Od tego dnia zanosiło się jednak na to, że przetarg uda się rozstrzygnąć.

Najtańszą i jednocześnie jedyną mieszczącą się w budżecie ofertę przedstawiła firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewa na 1 041 810 PLN brutto. Dało to cenę za jednego Iveco Urby w wysokości 423 500 PLN netto. Droższą ofertę przedstawiła firma Bus Service z Augustowa. Wygląda na to, że to jej przetargowy debiut. Jej propozycja to 1 202 940 PLN brutto. A to daje cenę za autobus w wysokości 489 000 PLN netto. O jaki może chodzić? Na razie możemy tylko spekulować.

15 lipca rozstrzygnięto przetarg. MMI górowało nad Bus Service dzięki cenie, ale także "zmiażdżyło" augustowską firmę w ocenie technicznej. Końcowy wynik to 94 pkt : 70,75 pkt na korzyść pomorskiego producenta.

Nowe marki
Formalności zajęły kilka tygodni, ale 7 sierpnia ostatecznie MZK podpisało umowę z MMI. Dwa Iveco 72C Urby pojawią się w Koszalinie najpóźniej na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Będzie to jedna z dwóch marek, które wkrótce zadebiutują we flocie MZK.

Natomiast po wakacjach do Koszalina przyjedzie pięć hybrydowych Volvo 7900. Natomiast o planach zakupowych MZK na kolejne lata pisaliśmy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MZK Koszalin
Iveco
MMI