TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mobilna wystawa sztuki w … autobusie
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.07.2019 12:00:56
Mobilna wystawa sztuki w … autobusie ; Fot. R. Sosin / mocak.pl

Jak Ty nie możesz dotrzeć do Muzeum to Muzeum przyjedzie do Ciebie. To idea powstają projektu "Muzeum u Ciebie", czyli autobusu krakowskiego MOCAK-u.

Jak Ty nie możesz dotrzeć do Muzeum to Muzeum przyjedzie do Ciebie. To idea powstają projektu "Muzeum u Ciebie", czyli autobusu krakowskiego MOCAK-u.

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, władze MOCAK-u postanowiły zorganizować Kolekcję Wizytującą. W przerobionym na salę wystawową autobusie, który podróżuje po Małopolsce, pokazywane są fotografie, wideo oraz niewielkie instalacje, aranżowane przez artystów w gablotach.

Szwedzka premiera

Mobilna wystawa sztuki współczesnej zaaranżowanej w autobusie MOCAK-u prezentuje 23 artystów z Polski i zagranicy. Na potrzeby wystawy nowe prace stworzyli Krzysztof M. Bednarski, Kamil Kukla, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki. Również stronę zewnętrzną pojazdu potraktowano jak ścianę ekspozycyjną. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

Zainteresowane szkoły, urzędy i gminy mogą kontaktować się z Muzeum w sprawie ustalenia daty odwiedzin. Program wyjazdowy autobusu koordynuje Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Osoby i instytucje chcące zaprosić do swojej miejscowości muzealny autobus proszone są o zgłoszenia z miesięcznym wyprzedzeniem drogą e-mailową na adres: edukacja@mocak.pl w celu uzgodnienia szczegółów.

Inauguracja działalności autobusu odbyła się w niedzielę, 14 lipca na Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
specbus
Solaris