TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mołdawia: Trolejbus wjechał w przystanek
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.10.2019 10:30:30

Mołdawia/ Trolejbus wjechał w ludzi. Dwie osoby nie żyją, 15 rannych.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 15 zostało rannych w poniedziałek w stolicy Mołdawii Kiszyniowie po tym, jak trolejbus zderzył się z samochodem osobowym, a potem wjechał w tłum ludzi - poinformowała mołdawska agencja Moldpres.

Trolejbus z pasażerami jechał trasą nr. 22 w stolicy Mołdawii. W pewnym momencie zderzył się z porsche, a siła uderzenia wypchała go na przystanek pełen ludzi. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby - jeden pasażer trolejbusu i kobieta, która kierowała porsche.

Svetlana Scripnic, rzecznik prasowy policji w Kiszyniowie powiedziała, że badane są okoliczności tragedii. Z pierwszych ustaleń wynika, że wśród pasażerów trolejbusu oraz osób oczekujących na przystanku jest 15 rannych. Kilka osób z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

"Na razie nie wiadomo, kto w tej sytuacji był winny. Zgodnie z przepisami za spowodowanie takiego wypadku grozi do siedmiu lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy" - wyjaśniła Scripnic. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
trolejbus
Mołdawia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.