TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Moskwa idzie w przegubowce. Klasa MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.07.2020 09:00:18
Moskwa idzie w przegubowce. Klasa MEGA ; fot. Mosgortrans

Stolica Rosji skieruje autobusy klasy MEGA będą kursowały na trasach na wschodzie, południu i południowym zachodzie stolicy.

Do końca roku na miejskie trasy w Moskwie wjedzie ponad 400 nowych autobusów o bardzo dużej pojemności.

Przegubowe pojazdy klasy MEGA będą kursowały na trasach na wschodzie, południu i południowym zachodzie stolicy.

Młoda flota

Jak chwali się Mosgortrans, dziś flota autobusowa w Moskwie jest jedną z najmłodszych w Europie. Średni wiek autobusów nie przekracza pięciu lat (!).

-"Regularnie aktualizujemy transport, aby miasto było naprawdę wygodne dla mieszkańców. Dziś do floty Państwowego Przedsiębiorstwa "Mosgortrans" przybyło 35 nowych niskopodłogowych autobusów o dużej pojemności, a do końca roku ich liczba wzrośnie do 440. Takie autobusy są wygodne, przestronne i spełniają najnowocześniejsze wymagania "- powiedział Maxim Liksutov, zastępca burmistrza Moskwy ds. Transportu.

Najpopularniejszy przegubowiec

Najprawdopodobniej Mosgortrans zamówiło modele LiAZ-6213, które nalezą do najpopularniejszych przegubowców w Rosji i można je spotkać w zasadzie w każdym większym mieście.

To konstrukcje niskopodłogowe, które tym samym są przyjazne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (dodatkowo na wyposażeniu mają rampy i stanowiska dla wózków inwalidzkich). Kolejne udogodnienia to systemy monitoringu, klimatyzacja oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Czyli standard, jak w Europie.

Autobusy tego typu zabierają na pokład 153 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Mosgortrans zamiennie zamawia do nich silniki MAN D0836LOH64 lub Cummins CGe4-280 – oba w wersji zgodnej z Euro 5.

Od 2013 roku Mosgortrans kupuje wyłącznie autobusy wyposażone w silniki Euro-5, które aktualnie stanowią 75 procent całej floty rosyjskiej firmy.

Na koniec przypomnijmy skale moskiewskiego transportu. Naziemne środki komunikacji miejskiej - czyli autobusy, tramwaje, autobusy elektryczne i trolejbusy – przewożą każdego dnia ponad 7,4 miliona osób! Łącznie w stolicy Rosji jest 1050 tras (w tym 13 nocnych) i ponad 400 km linii tramwajowych. Ponadto Moskwa ma ponad 350 kilometrów wydzielonych buspasów z priorytetem dla transportu publicznego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
LiAZ
Rosja