TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków oglądało nowe modele MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2020 15:00:43
fot. MPK Kraków

Dziś przedstawiciele firmy MAN zaprezentowali krakowskiemu MPK swoje nowe modele miejskich autobusów. Prezentacja skupiła się na dwóch klasach. Było więc MINI i MAXI.

Dziś, 5 lutego przedstawiciele firmy MAN Truck & Bus Polska zaprezentowali krakowskiemu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu swoje nowe modele miejskich autobusów. Prezentacja skupiła się na dwóch klasach. Było więc MINI i MAXI.

Pierwszym był pojazd z tej drugiej klasy. Był to 12-metrowy MAN Lion's City 12C z napędem na gaz. Drugi to dziewięcioosobowy mikrobus MAN eTGE z napędem elektrycznym. Dodatkowo prezentowane były dwa spalinowe TGE wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6. Mercus TGE City oraz minibus przystosowany do przejazdów na dłuższych trasach, gdzie każdy fotel pasażera jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa.

To co wyróżnia autobus Lion's City to napęd hybrydowy, gazowo-elektryczny. Pojazd jest wyposażony w moduł EfficientHybrid umożliwiający m.in. rekuperację energii wytwarzanej podczas hamowania. Zgromadzona energia elektryczna jest wykorzystywana podczas ruszania tego autobusu po zatrzymaniu się na przystanku czy też na skrzyżowaniach. Dzięki temu zużywa on mniej paliwa, emituje mniej substancji szkodliwych oraz zmniejsza hałas.

Niewielki autobus elektryczny MAN eTGE jest wyposażony w baterie umieszczone pod podłogą. Mogą być one ładowane przez wtyczkę plug-in. W środku, poza fotelami dla pasażerów, zamontowany jest też… stolik.

Warto podkreślić, że krakowskie MPK cały czas jest zainteresowane różnego rodzaju innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w pojazdach komunikacji miejskiej, które nie tylko wpływają na zwiększenie komfortu pasażerów, ale także sprawiają, że te pojazdy są przyjazne dla środowiska i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Kraków
MAN
test
hybryda
CNG
elektrobus