TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków wybrało najlepszego kierowcę
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.09.2019 16:00:56
fot. MPK Kraków

Najlepszym kierowcą autobusu w 19. edycji konkursu "Bezpieczna jazda komunikacją miejską", który odbył się w czwartek 19 września na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka, został Piotr Trojański.

Najlepszym kierowcą autobusu w 19. edycji konkursu "Bezpieczna jazda komunikacją miejską", który odbył się w czwartek 19 września na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka, został Piotr Trojański. To on najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Kolejne miejsca na podium zajęły kobiety: drugie miejsce zajęła najlepsza wśród kobiet Aneta Kańska, a trzecie Agnieszka Herdzina.

Drużynowo najlepszym zespołem zostali kierowcy z zajezdni autobusowej Płaszów. Drugie miejsce zajęli kierowcy z KTR (spółki-córki MPK SA w Krakowie), a trzecie - kierowcy z Bieńczyc. W sumie rywalizowało 16 kierowców.

Wygrać wcale nie było łatwo. Oprócz doskonałej wiedzy z przepisów ruchu drogowego trzeba było się wykazać znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz precyzyjną, dynamiczną a jednocześnie płynną jazdą autobusem.

Podczas każdego przejazdu kierowcy mieli za zadanie m.in. trafić piłką położoną na specjalnym talerzu przymocowanym z przodu autobusu do kosza zbudowanego z opon. Jechali także specjalnym slalomem wzdłuż wyznaczonego wąskiego toru. Potem musieli zatrzymać autobus na przystanku w taki sposób, aby pasażerowie mogli komfortowo do niego wejść, a więc aby drzwi autobusu znalazły się na wprost wyznaczonego miejsca. W kolejnym zadaniu musieli jechać z zasłoniętym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek, gdzie nagle przed autobus wchodził pieszy. Na koniec ich zadaniem było trafienie przymocowaną do autobusu lancą w plastikowe koło wiszące na wysięgniku. A to wszystko starali się zrobić szybko i płynnie. Sędziowie liczyli bowiem czas wykonania przejazdu.

Oprócz kierowców w konkursie rywalizowali także mechanicy. Najlepszym mechanikiem w zawodach, w których trzeba było m.in. szybko poradzić sobie z wymianą koła w autobusie, został Dariusz Piorun ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Kolejne miejsca zajęli: Artur Kubik ze Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce i Jacek Ćwierz ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Drużynowo najlepiej wypadła Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Drugie miejsce zajęli mechanicy z Bieńczyc, a trzecie z Płaszowa.

Zanim jednak zarząd MPK SA wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu wyróżnienia i listy gratulacyjne otrzymali kierowcy, którzy reprezentowali Kraków w Mistrzostwach Polski Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej: Piotr Trojański, Piotr Wróbel i Piotr Przyjemski. Za swoją postawę i pomoc w gaszeniu płonącego samochodu osobowego listy gratulacyjne otrzymał także Franciszek Włodarczyk. Jego zachowanie docenił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Warto podkreślić, że konkurs "Bezpieczna jazda komunikacją miejską" daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz na pomoc pasażerom.

W piątek, 20 września w konkursie na terenie zajezdni tramwajowej Nowa Huta rywalizować będą motorniczowie, elektromechanicy i inspektorzy ruchu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.