TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków zaakceptowało ofertę Autometu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.03.2018 18:00:47
MPK Kraków zaakceptowało ofertę Autometu

Dziś, 12 marca krakowskie MPK rozstrzygnęło przetarg na dostawę trzech nowych autobusów klasy MINI. Zamówieniem zainteresował się jeden producent i finalnie przewoźnik zaakceptował jego ofertę.

Dziś, 12 marca krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło przetarg na dostawę trzech nowych autobusów klasy MINI. Zamówieniem zainteresował się jeden producent i finalnie przewoźnik zaakceptował jego ofertę.

O przetargu pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że autobusy mają być fabrycznie nowe, wyprodukowane przez jednego producenta. Będą to pojazdy dwuosiowe. Ich nadwozia powinny mieć długość od 7 do 8 m, szerokość minimum 1,9 m, a wysokość maksymalnie 3,3 m oraz niską podłogę w części przeznaczonej dla pasażerów stojących, bez stopni w drzwiach. Zamawiający dopuszcza jeden stopień poprzeczny wewnątrz autobusu lub łagodne przejścia powierzchni podłogi przechodzącej ponad zabudowę podwozia. Wysokość podłogi przy wejściach nie może przekraczać 340 mm. MPK chce, aby autobusy posiadały dwoje drzwi otwierane na zewnątrz, w tym przynajmniej jedne z nich mają być dwuskrzydłowe.

Zawieszenie osi przedniej autobusów ma być niezależne. Silnik spalinowy o pojemności skokowej od 2 do 5 dm3, mocy minimum od 120 do 150 kW, maksymalnym momencie obrotowym co najmniej 350 Nm, musi spełniać normę spalania Euro 6 i być przystosowany do paliwa zawierającego biokomponenty. Wylot rury wydechowej powinien być wyprowadzony w dolnej części podwozia. Stanowisko pracy kierowcy ma być częściowo oddzielone od przestrzeni pasażerskiej.

8 lutego upłynął termin składania ofert. MPK na zakup trzech minibusów przygotowało 2 214 000 PLN brutto. Oznacza to, że za jeden pojazd przewoźnik był gotów zapłacić 600 000 PLN netto. Jedyna oferta, którą otrzymał zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawił ją Automet. Producent z Sanoka chce się podjąć realizacji zamówienia za 2 136 510 PLN brutto. Do Krakowa miałyby trafić autobusy na bazie Mercedesa Spritnera 516, w wersji bardzo podobnej do tej, którą kupi oświęcimskie MZK. Dla krakowskiego MPK cena jednostkowa wynosi 579 000 PLN netto.

Od początku formalnością wydawało się być zaakceptowanie tej oferty przez przewoźnika z Krakowa. Dzisiaj stało się to faktem. Pozostaje więc już jedynie na podpisanie umowy. Automet od momentu udzielenia zamówienia będzie miał 6 miesięcy na wywiązanie się z dostawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Kraków
Automet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.