TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Olsztyn przeniesie zajezdnię autobusową na Lubelską
OLSZTYN.WM.PL - Opublikowano: 15.05.2017 16:55:56

Planowana jest adaptacja terenu i budynków przy ul. Lubelskiej na główną zajezdnię autobusową

Jak informuje portal olsztyn.wm.pl - MPK Olsztyn wykorzysta tereny Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego przy ulicy Lubelskiej i najprawdopodobniej tam przeniesie swoją zajezdnię autobusową.

-"Planowana jest adaptacja terenu i budynków przy ul. Lubelskiej na główną zajezdnię autobusową — mówi Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK.

Do zagospodarowania są trzy hektary. Część hal zostanie zaadoptowana na warsztaty naprawcze, a teren od Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego aż do Jeziora Trackiego będzie przeznaczony na miejsca postojowe.

Teraz MPK Olsztyn dysponuje dwiema bazami: przy ul. Kołobrzeskiej, gdzie znajduje się także zajezdnia tramwajowa, oraz przy al. Sikorskiego. Ta ostatnia — przypomnijmy — powstała w 2015 roku wraz z budową pierwszej linii tramwajowej. Miała być rozwiązaniem tymczasowym do momentu, gdy nie powstanie planowana wówczas na Pieczewie główna zajezdnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie powstanie, a plac przy al. Sikorskiego będzie nadal użytkowany.

— Jak wynika z planów rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, na Lubelskiej ma być baza główna, ale zachowujemy też plac postojowy przy Sikorskiego, gdzie pozostanie część autobusów — dodaje Stankiewicz.

A co stanie się z terenem przewoźnika przy ul. Kołobrzeskiej?

— Część użytkowana w celu obsługi autobusów ma zostać przebudowana na zajezdnię tramwajową — odpowiada rzecznik MPK.

A miejsce się przyda, bo wraz z budową drugiej linii tramwajowej miasto powiększy tabór. Na razie dokładna data przeprowadzki na ul. Lubelską nie została ustalona, ponieważ wszystko zależy od inwestycji tramwajowej i przebudowy zajezdni przy Kołobrzeskiej. Według Stankiewicza należy zakładać, że wydarzy się to za dwa lub trzy lata.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
MPK Olsztyn
zajezdnia

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.