TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Radom z jedną ofertą na leasing nowych autobusów przegubowych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.04.2018 16:30:26
MPK Radom z jedną ofertą na leasing nowych autobusów przegubowych

Do dziś, 13 kwietnia radomskie MPK czekało na oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu 6 nowych autobusów przegubowych. Przewoźnik otrzymał jedną propozycję, która mieści się w jego szacunkach.

Do dziś, 13 kwietnia radomskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji czekało na oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu 6 nowych autobusów przegubowych. Przewoźnik otrzymał jedną propozycję, która mieści się w jego szacunkach. Jakie autobusy się w niej kryją?

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę 6 nowych przegubowców w formie dziesięcioletniego leasingu dla radomskiego MPK ogłoszono na początku marca. Pisaliśmy o nim tutaj. Przyjrzeliśmy się także wymaganiom przewoźnika wobec nowych nabytków. Dostawa pojazdów ma się odbyć w dwóch transzach. Pierwsza dwójka przyjedzie do Radomia w ciągu maksymalnie 170 dni od podpisania umowy. Pozostałe mają się pojawić 20 dni później.

Dzisiaj upłynął termin składania ofert. MPK na dziesięcioletni leasing nowych autobusów przegubowych zamierza przeznaczyć 10 627 200 PLN brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania i finansowania jednego pojazdu miałby się zamknąć w kwocie 1 440 000 PLN netto. Jedyna oferta, którą otrzymała spółka mieści się w tych szacunkach.

Przedstawiło ją mLeasing. Opiewa ona na 10 599 948,61 PLN brutto. Koszt dziesięcioletniego leasing jednego przegubowca wyniósłby 1 436 307,40 PLN netto. Pozostaje jedno pytanie. Jakie autobusy kryją się w tej ofercie?

Biorąc pod uwagę ostatnie zakupy używanych autobusów przez MPK, zebrane w ten sposób doświadczenia a także kształt SIWZ stawiamy na MAN-a. Będą to zapewne przegubowe Lion's City. Ale w jakim wariancie? W Radomiu testowano ostatnio MAN-a A40, jednak naszym zdaniem aż takiej ekstrawagancji nie będzie w tym przypadku i skończy się na klasycznych A23.

Czekamy zatem na rozstrzygnięcie przetargu, które powinno być formalnością. Jeśli tak się stanie to nowe MAN-y trafią do Radomia na jesieni. Będą to także pierwsze nowe pojazdy we flocie MPK od kilku lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Radom
MAN
mLeasing
wynajem
leasing
  • Antek Stefański – 13.04.2018

    Jeśli chodzi o MANa, to prawdopodobnie Radom będzie jednym z pierwszych miast z nową generacją Lion’s’ów 😃

  • PKTY – 13.04.2018

    Niestety.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.