TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Tarnów znów szuka używanych autobusów na CNG
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.07.2019 15:00:00
fot. MPK Tarnów

MPK w Tarnowie jeszcze trzeci raz szuka pięciu używanych autobusów na CNG. Tym razem zmienia się jednak forma zakupu. Już nie będzie to leasing, lecz zakup za gotówkę.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie jeszcze trzeci raz szuka pięciu używanych autobusów na CNG. Tym razem zmienia się jednak forma zakupu. Już nie będzie to leasing, lecz zakup za gotówkę.

O tarnowskich planach zakupowych pisaliśmy tutaj. Łącznie MPK chce pozyskać 11 nowych autobusów w dwóch metrażach, w większości nowych. Właśnie ruszył pierwszy etap tego planu. Przewoźnik rozpoczął poszukiwania pięciu używanych "dwunastek" na CNG. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie to autobusy trafią do Tarnowa najpóźniej do końca sierpnia.

Jeszcze raz MPK zaznacza, że w grę wchodzą tylko MAN-y, Mercedesy, Scanie, Solarisy lub Volvo. Autobusy muszą mieć nie więcej niż dziewięć lat.

Spółkę dalej interesują wyłącznie autobusy klasy MAXI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 - 12,1 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższe niż 3,3 m. Każdy gazowiec ma zapewniać podróż min. 76 pasażerom, w tym nie mniej niż 30 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład miał być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy muszą być napędzane silnikiem gazowym o pojemności 8 - 12 l i mocy powyżej 198 kW. Jednostka ma zostać zblokowana z automatyczną skrzynią biegów ze zwalniaczem hydraulicznym uruchamianym pedałem hamulca. Na dachu mają się znaleźć kompozytowe zbiorniki do magazynowania CNG o pojemności wodnej min. 1200 l.

Autobusy musiały być ponadto wyposażone przynajmniej w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. W tym celu autobusy miały posiadać na dachu agregat o mocy min. 24 kW. Wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być realizowana przez nie mniej niż dwa uchylne luki dachowe i co najmniej cztery okna boczne.

Termin składania ofert mija 18 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Czy tym razem się uda? Do tej pory nie było autobusów spełniających oczekiwania MPK. Jednak przez kilka miesięcy całkiem możliwe, że sytuacja uległa zmianie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Tarnów
CNG
używane
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.