TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Włocławek na zakupach. 4 x MAXI w dieslu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.02.2018 11:03:07
fot. MPK Włocławek

Dziś, 9 lutego MPK we Włocławku ogłosiło przetarg na dostawę nowych autobusów. Przewoźnik w ostatnich latach kupował po 2 pojazdy rocznie. Tym razem zakupowy wolumen uległ podwojeniu.

Dziś, 9 lutego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku ogłosiło przetarg na dostawę nowych autobusów. Przewoźnik w ostatnich latach kupował po 2 pojazdy rocznie. Tym razem zakupowy wolumen uległ podwojeniu. Będą 4 autobusy klasy MAXI.

Nowe nabytki MPK mają być całkowicie niskopodłogowymi pojazdami o długości 11,8 – 12,2 m, szerokości nie mniejszej niż 2,55 m oraz nie wyższe niż 3,25 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 83 pasażerom. Wejście na pokład autobusu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie drzwi 2-2-2. Przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Na tak skompletowane autobusy przewoźnik szacuje, że wyda maksymalnie 3800000 PLN netto, co daje jednostkową wycenę na poziomie 950000 PLN netto. Czas na dostawę to 9 miesięcy od podpisania umowy.

Pora na warunki formalne. Oferent musi udowodnić, że posiada zdolność finansową na sumę nie mniejszą niż 5 mln PLN. Warunek doświadczenia MPK uzna za spełniony, jeśli wykonawca udowodni, że w ciągu ostatnich 3 lat zrealizował przynajmniej jedną dostawę autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6 na kwotę min. 4,5 mln PLN. Wadium w tym postępowaniu określono na 100000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 20 marca. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. Do 30% można zdobyć za ocenę techniczną. Pozostałe 10% przeznaczono na ocenę warunków gwarancji.

Włocławskie MPK od lat jest wierne Solarisowi. Ostatnie autobusy z fabryki w Bolechowie dotarły do przewoźnika pod koniec listopada ubiegłego roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Jaki może być więc finał obecnego przetargu? W końcówce minionego roku zdarzały już się postępowania, w których budżety i terminy dostaw były podobne albo wręcz identyczne do tego, co widzimy teraz we Włocławku. Nie zawsze jednak udawało się zamawiającym pozyskać oferty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Włocławek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.