TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Wrocław ma już motorniczych. Szuka jeszcze kierowców
- Opublikowano: 20.05.2020 18:00:41
MPK Wrocław ma już motorniczych. Szuka jeszcze kierowców

We wrocławskiej spółce zawieszono przyjmowanie chętnych na kurs kierowania tramwajem.

Zawieszono przyjmowanie chętnych na kurs kierowania tramwajem w MPK Wrocław. Zgłosiło się tak wielu chętnych, że trzeba było wstrzymać się z przyjmowaniem kolejnych wniosków.

Kursy szkolące są obsadzone na najbliższe miesiące a Dział Szkoleń wrocławskiego MPK przyznaje, że od lat nie miał tak wielu chętnych.

Efekt koronawirusa?

Jest ich wiele, większość niestety negatywna. Tym bardziej cieszą takie efekty jak ten, czyli kończą się wakaty na stanowiskach kierowców i motorniczych we wrocławskim MPK.

-"Koronawirus przyniósł wiele zmian w naszym życiu, często negatywnych, ale są i pozytywy. Jako MPK z radością przyjmujemy zwiększone zainteresowanie pracą w naszej spółce. Myślę, że ci wszyscy kandydaci dostrzegają i doceniają, że w tak niepewnych czasach nie ma lepszego miejsca niż stabilna pewna spółka miejska. I dlatego przychodzą do nas do pracy – cieszy się prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.


Oferta dla kierowców

Wciąż poszukiwani są natomiast kierowcy autobusów. Tych wrocławski przewoźnik chciałby zatrudnić jeszcze kilkudziesięciu. Jeśli trend się utrzyma, to już w okolicach lipca MPK powinno nie mieć wakatów. Od początku 2020 roku udało się zatrudnić sto osób. Szczególnie w ostatnich tygodniach zgłasza się więcej chętnych.

-"Ja pracę zmieniłem 4 lata temu – opowiada Robert Jabłoński, który dziś jeździ po mieście autobusem MPK a wcześniej pracował jako "mobilek". Przyznaje, że na trasach zarabiał dwukrotnie więcej, ale, jak dodaje, miał dwa etaty: kierowcy i ochroniarza, bo kierowca w dzień i w nocy odpowiada za ładunek. No i wieczny wakat w domu - trzy tygodnie w trasie, tydzień w domu.

-"Teraz w domu jestem codziennie, praca stabilna, pensja zawsze płatna na czas, a jeśli zatęsknię za długimi trasami to tak umawiam grafik w MPK, by raz na kilka miesięcy móc wsiąść do tira i pojechać w trasę. Mój były szef kusi mnie na wszystkie sposoby. Pieniądze, benefity, ciekawe trasy, ale jestem nieugięty – śmieje się Jabłoński – dziś codziennie mogę pójść na motor, rower albo z dziećmi na lody.


Z trasy na … linię

-"Mnie zamknęli firmę, zwinęli trasy – opowiada Wojciech Byrski, kierowca przyjęty do MPK, 4 maja 2020 roku.

Jeździł w autobusach liniowych po całej Europie, potem Polsce a ostatnio… wcale.

-"Można powiedzieć, że rzeczywistość zdecydowała za mnie. Od dawna myślałem o czymś spokojniejszym, pewniejszym, regularnym. Kolega mnie namawiał i super. Na razie jeżdżę po mieście z patronem, uczę się autobusów, przystanków, co, gdzie i jak. Inna praca, ale cieszę się bardzo. A zarobki? W prywatnej firmie były większe. Ale bywało, że nie było ich wcale. A tu co ważne wszystko liczy się do emerytury, benefity, socjale, grusza. To się bardzo liczy - dodaje nowy kierowca MPK. 

Co ciekawe, widząc zwiększone zainteresowanie pracą w MPK Wrocław, przewoźnik przygotowuje się do otwarcia własnego ośrodka szkoleń dla kierowców autobusów miejskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Wrocław