TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Wrocław o elektrobusowym dialogu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.07.2018 12:30:55 1 komentarz
fot. wroclaw.pl

MPK Wrocław prowadzi dialog techniczny, dotyczący dostaw autobusów elektrycznych i całej infrastruktury technicznej potrzebnej do ich obsługi. Spółka chce przygotować się w ten sposób do przetargu i zbadać rynek.

MPK Wrocław prowadzi dialog techniczny, dotyczący dostaw autobusów elektrycznych i całej infrastruktury technicznej potrzebnej do ich obsługi. Spółka chce przygotować się w ten sposób do przetargu i zbadać rynek.

Zanim zostanie ogłoszony przetarg, wrocławskie MPK zdecydowało się na przeprowadzenie dialogu technicznego. Pisaliśmy o nim kilka dni temu tutaj. Miejska spółka chce jak najlepiej przygotować się do postępowania, zbadać rynek, poznać najnowsze rozwiązania, ale także kwestie techniczne, związane z eksploatacją autobusów elektrycznych. Przewoźnik chce w dialogu z producentami zaznajomić się również z infrastrukturą, która jest potrzebna do uruchomienia linii z pojazdami elektrycznymi. Dzięki temu MPK będzie mogło stworzyć rzetelny kosztorys na finansowanie inwestycji i przygotować precyzyjny opis zamówienia do planowanego przetargu.

Co ciekawe prowadzony dialog nie ma bezpośredniego związku z projektem ogólnopolskim, prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, gdzie w planach jest dostawa do Wrocławia 50 autobusów elektrycznych.

“Mamy świadomość, że po wymianie floty spalinowej przyjdzie czas na zakupy autobusów elektrycznych. Tak się rysuje przyszłość komunikacji publicznej. Coraz mocniej stawia się na elektromobilność i zrównoważony transport, dlatego już teraz chcemy się do tego przygotować, zbadać rynek i możliwości" – mówi Tomasz Śpiewak z biura prasowego MPK Wrocław.

Oferenci zainteresowani uczestnictwem w dialogu mają czas do 23 lipca na złożenie wniosków o dopuszczenie do udziału. Sam dialog ma zostać przeprowadzony w sierpniu.

Czym jest dialog techniczny?

Zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może przeprowadzić dialog techniczny. Celem dialogu jest zwrócenie się o doradztwo lub udzielenie informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków umowy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Wrocław
elektrobus
  • czyngis – 13.07.2018

    Dialog techniczny to jak najbardziej dobry ruch ze strony MPK.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.