TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Wrocław testuje Mobileye w autobusach [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2020 17:00:51
MPK Wrocław testuje Mobileye w autobusach

System unikania kolizji Mobileye pomaga kierowcom, działając jako "trzecie oko", stale monitorując drogę przed pojazdem.

Rusza kolejny test systemu Mobileye w miejskiej komunikacji w Polsce. Po lutowych testach wersji Mobileye Shield+ w Warszawie, teraz Wrocław przymierzy się do nowej technologii - Mobileye 8 Connect.

Pilotaż w stolicy Dolnego Śląska potrwa trzy miesiące, a potem zapadanie decyzja jest potrzebny we wszystkich wrocławskich autobusach.

Trzecie oko

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie testowały system ostrzegania w pierwszej połowie br. Tzw. mobilne "oko" zamontowane było na dwóch autobusach miejskich. Jak na razie nie znamy wyników tego sprawdzianu.

Z kolei we Wrocławiu kamery pojawią się w dziesięciu autobusach MPK, które będą jeździć stałą trasą przez trzy miesiące. Dzięki temu będzie możliwa także identyfikacja infrastruktury drogowej. Pilotażowy program w obu miastach uruchomiła firma Karson Technology.

W porównaniu z Mobileye Shield+, Mobileye 8 Connect oferuje zdecydowanie poszerzony zakres działań. To zarówno poprawa bezpieczeństwa jazdy kierowców (alerty o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na drodze i monitorowanie utrzymania prawidłowej, bezpiecznej odległości do pojazdu poprzedzającego) , jak i monitoring infrastruktury drogowej, w tym stan nawierzchni oraz oznakowania poziomego. Do tego dochodzi licznik mobilność w mieście – określając liczbę pieszych, rowerzystów i innych pojazdów w danym punkcie miasta o danej godzinie. Nieźle.

Zobaczcie, jak to działa na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
kierowca
komponenty
Karson