TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPTechnology dostarczy SDIP dla Ostrowa
TransInfo,pl - Opublikowano: 02.03.2018 13:53:34
mpTechnology dostarczy SDIP dla Ostrowa

1 marca Ostrów Wlkp. podpisał umowę z MPTechnology na System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. O to zamówienie ubiegały się też firmy Comp i R&G Plus.

1 marca Prezydent Beata Klimek podpisała z firmą MPTechnology umowę na dostawę i montaż 25 nowych tablic elektronicznych, które zamontowane zostaną na ostrowskich przystankach. Pochodząca ze Słupska firma finalizację prac planuje na koniec tegorocznych wakacji.

Na terenie miasta pojawi się 25 nowych tablic elektronicznych informujących o godzinach odjazdów autobusów w następujących lokalizacjach: Pl. 23 Stycznia, Grabowska, Limanowskiego, Paderewskiego, Witosa, Ofierskiego, Serwańskiego, Paderewskiego, al. Powstańców Wielkopolskich, Kompałły, Gimnazjalna, Partyzancka, Wolności, Krotoszyńska, Kościuszki, Kaliska, Bema oraz Wojska Polskiego.

- Zgodnie z umową, firma ma czas na wykonanie inwestycji do 12 września, ale jak zadeklarował prezes Bolesław Hilarecki, tablice powinny stanąć do końca wakacji. Podróżowanie komunikacją miejską będzie więc niebawem jeszcze bardziej komfortowe – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Elektroniczne tablice informacyjne umożliwiające bieżące śledzenie przez pasażerów rozkładu jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

- Czasy przyjazdów prezentowane na tablicy są czasami rzeczywistymi, pokazującymi faktyczny przyjazd autobusu danej linii na ten konkretny przystanek. Jest to możliwe dzięki zainstalowanemu w naszym taborze systemowi GPS. Dzięki tablicom pasażerowie wiedzą ile zostało czasu do przyjazdu autobusu konkretnej linii – tłumaczy Janusz Marczak, prezes MZK Ostrów Wlkp..

Tablice montowane będą w ramach projektu "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej". Wartość projektu to 42 567 954,14 zł, z tego 31 758 931,08 zł to dofinansowanie ze środków UE. Koszt samych tablic, to ok. 1 255 000 zł. Do przetargu ogłoszonego przez Miasto zgłosiły się trzy podmioty:

  • Comp SA z Warszawy

  • R&G Plus z Mielca

  • MPTechnology ze Słupska

9 lutego Ostrów wlkp. wybrał najkorzystniejszą ofertę - mpTechnology, która była o ponad 200 tysięcy niższą od kolejnego oferenta,czyli firm Comp z  Warszawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
SDIP
Ostrów Wlkp.
R&G
mpTechnology
Comp