TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

mpTechnology rozpoczęło montaż tablic w Kielcach
TransInfo,pl - Opublikowano: 10.04.2018 16:00:26
mpTechnology rozpoczęło montaż tablic w Kielcach

Na 30 wybranych przystankach komunikacji miejskiej rozpoczął się montaż kolejnych elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. O to zamówienie ubiegały się trzy firmy TDC Polska, R&G Plus i mpTechnology.

Na 30 wybranych przystankach komunikacji miejskiej rozpoczął się montaż kolejnych elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. Lokalizacje tych tablic wyznaczono na podstawie postulatów mieszkańców i liczby osób korzystających z tych przystanków.

-"W ramach tego zadania łącznie w mieście pojawi się kilkadziesiąt nowych tablic siedmio i dziesięciowierszowych umożliwiających przekazywanie nie tylko informacji dotyczących odjazdów autobusów, ale też dodatkowych wiadomości, w tym np. o planowanych zmianach rozkładów jazdy, objazdach czy o przekroczeniach norm powietrza – poinformował Grzegorz Witkowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Tablice wyposażone zostaną także w system głosowy, umożliwiający korzystanie z informacji zamieszczonych na ekranach tablic przez osoby niewidome. Uruchomienie informacji głosowej odbywać się będzie za pomocą pilotów lub po wciśnięciu przycisku znajdującego się na słupie z tablicą. Piloty, w ilości 200 szt., przekazane zostaną osobom niewidomym za pośrednictwem Polskiego Związku Niewidomych. Tablice wykonane będą z zastosowaniem jasno świecących diod LED w obudowie hermetycznej, tak by elektronikę zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych.

Montaż nowych tablic ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Trzy oferty

Obecnie na kieleckich przystankach działa 60 tablic świetlnych. "Montaż kolejnych tablic powinien potrwać do końca kwietnia i od maja powinniśmy je użytkować" – przekazał Witkowski. Jak dodał, zakup i instalacja 30 nowych tablic kosztowała ok. 1,6 mln zł.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym, "tablicowym" przetargu ZTM Kielce wpłynęły trzy oferty:

  • TDC Polska z Poznania na sumę 1709700 PLN brutto

  • R&G Plus z Mielca na sumę 2011419 PLN brutto

  • mpTechnology ze Słupska na sumę 1560870 PLN brutto.

Wszyscy oferenci zaproponowali identyczną gwarancję (48 m-cy), dlatego 9 sierpnia 2017 r. ZTM wybrało ofertę mpTechnology jako najkorzystniejszą.

Unia wspiera

Przedsięwzięcie jest częścią projektu "Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020. Jego wartość to ponad 104 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych. Inne zadania realizowane w ramach projektu to: przebudowa ulicy Cmentarnej, zakup 25 autobusów hybrydowych oraz przebudowa ulicy Wapiennikowej, której koszt wyniesie ponad 28 mln zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
informacja
przetarg
mpTechnology
ZTM Kielce