TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MR: Odnowa szkolnictwa zawodowego dla motoryzacji
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.09.2017 10:48:56

28 września 2017 r. wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z uczniami oraz dyrekcją Zespołu Szkół nr 33 w Warszawie.

Pierwsze sześć miesięcy 2017 roku było najlepszym półroczem w historii przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Według danych GUS produkcja sprzedana osiągnęła w tym okresie wartość 77,44 mld złotych. W porównaniu do podobnego okresu 2016 r. nastąpił wzrost o 7,5 proc. Rośnie także zatrudnienie w tym sektorze, w pierwszym półroczu 2017 wyniosło 192,6 tys. osób i było najwyższym w historii przemysłu motoryzacyjnego naszego kraju.

Te dane pokazują, że przemysł motoryzacyjny ma w nowoczesnej gospodarce coraz większe znaczenie. Gwarancją utrzymania pozycji tego sektora w naszym kraju są, obok inwestycji w produkcję, wykwalifikowane kadry. Dla ich zapewnienia kluczowy jest rozwój i odnowa szkolnictwa zawodowego w Polsce.

28 września 2017 r. wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z uczniami oraz dyrekcją Zespołu Szkół nr 33 w Warszawie. Zwiedził tam m.in. pracownię elektryczną, samochodową i motocyklową. Podczas wizyty w warszawskim Zespole Szkół wicepremier podkreślał, że po latach zaniedbań naszedł w naszym kraju czas na odnowę szkół zawodowych. Zaznaczył, że wysoka jakość szkolnictwa przekłada się na atrakcyjność absolwentów na rynku pracy. Jak mówił, rozwój szkolnictwa zawodowego powinien być odpowiedzią na stałe umacnianie się polskiej gospodarki i jej reindustrializację.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MR
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.