TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MSWiA: Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2020 12:00:11
MSWiA: Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto; fot. UM Poznań

Szefernaker: podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł.

-"Wbrew niektórym głosom w rządzie, uważam, że podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł - podkreślił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w związku ze słowami wicepremier Jadwigi Emilewicz o tym, że takie rozwiązanie jest rozważane.

O takim pomyśle, który naszym zdaniem mógłby pomóc powstać rynkowi nowych autobusów i jednocześnie podniósł by poziom sprzedaży ekologicznych konstrukcji pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Jak się okazuje - minister Emilewicz to nie cały rząd... Niestety.

Wbrew niektórym głosom..

Wypowiedź Emilewicz pochodzi z wtorkowej konferencji prasowej "Innowacyjny ekosystem dla elektromobilności. Wyniki programu akceleracyjnego Pilot Maker Elektro ScaleUp". "Rozważamy powrót do regulacji, która była opracowana w ubiegłej kadencji, która podnosi akcyzę na samochody używane" - powiedziała.

Szefernaker słowa te skomentował we wtorek na Twitterze. "Wbrew niektórym głosom w rządzie, uważam, że podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł!" - ocenił.

-"Dzięki rządom PiS coraz więcej Polaków stać na nowe auto. Jestem przekonany, że lepsza sytuacja finansowa Polaków będzie napędzać sprzedaż nowych aut, jednocześnie nie będzie podnoszony podatek dla tych, których na zakupy w salonie samochodowym nie stać" - napisał wiceminister.

Emilewicz na konferencji przypominała, że nasz system akcyzowy pochodzi sprzed 1989 r., co sprawia, że "wzmożoną opłatę płacą ci, którzy mają samochód w lepszym standardzie ekologicznym". Jej zdaniem ten trend należy zmienić. "Chcielibyśmy stosunkowo szybko opracować regulację akcyzową, która sprawi, że samochodów używanych po prostu nie będzie się opłacało do Polski sprowadzać" - zapowiedziała. Dodała, że trwają rozmowy z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Klimatu dotyczące "konieczności normalizacji rynku".(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
używane
rząd
elektromobilność