TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZA Warszawa kupi kolejny autobus do nauki jazdy
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.08.2020 13:00:58
MZA Warszawa kupi kolejny autobus do nauki jazdy

W dniu 3 sierpnia br. Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie ogłosiły przetarg na dostawę jednego autobusu przystosowanego do nauki jazdy.

W dniu 3 sierpnia br. Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie ogłosiły przetarg na dostawę jednego autobusu przystosowanego do nauki jazdy.

Dostawa autobusy ma zostać zrealizowana do 10 miesięcy od podpisania Umowy. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:

Cena – 80%

Półautomatyczna skrzynia biegów – 15%

Ekologia – 5%

Ciekawym kryterium jest możliwość zastosowania dualnej skrzyni biegów, tzn. że w podstawowej wersji autobus ma posiadać manualną skrzynie biegów z opcją przełączenia na wersję półautomatyczną. Oferta tylko z manualną skrzynią otrzyma 0 pkt.

Najmniej punktowanym kryterium jest Ekologia w którym oceniane będzie zyżycie energii, CO2 i emisja zanieczyszczeń.

Termin składania ofert przypada obecnie na 20 sierpnia 2020 roku, jednak niewykluczone, że zostanie on wydłużony jeżeli pojawią się pytania od potencjalnych oferentów.

Czego chce MZA ?

Nowy autobus może być klasy międzymiastowej lub turystycznej, ale ma posiadać długość od 11,5m do 12,5m. Maksymalna wysokość autobusu to 3,6m. Jeżeli zaoferowany zostanie autobus międzymiastowy to dopuszczone są następujące warianty drzwi 1-1, 1-2 lub 2-2, natomiast jeżeli zaoferowany zostanie autobus turystyczny to dopuszczony jest tylko wariant drzwi w układzie 1-1. Skrzynia biegów ma posiadać minimum 6-biegów zarówno w wersji manualnej jak i półautomatycznej. Wnętrze autobusy ma być klimatyzowane i wyposażone w monitoring egzaminacyjny plus zestaw kamer umożliwiający ocenę techniki kierowania i eco-drivingu. Fotel instruktora ma posiadać urządzenia sterujące określone przepisami w tym zakresie. Standardowo autobus ma być wyposażony w system gaszenia komory silnikowej. Autobus ma posiadać homologację na Tempo 100 i umożliwiać przewóz minimum 40 pasażerów na regulowanych fotelach z podłokietnikami i dodatkowym przesuwem bocznym. Dodatkowo autobus ma posiadać przednią i tylną tablicę kierunkową sterowaną ze sterownika w kabinie kierowcy.

Na chwilę obecną MZA posiadają wiele różnych typów autobusów do szkolenia swoich kierowców, w tym m.in. Autosan Lider 10, Kapena Tema, Solaris Urbino 18, Solaris InterUrbino 12 czy Solbus SM18 i Solbus ST11. Ostatnie dwa autobusy do nauki jazdy zostały zakupione przez MZA w 2017 roku. Były to dwa autobusy marki Solaris, jeden miejskie Urbino 18 i jeden międzymiastowy InterUrbino 12.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA
przetarg