TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Bydgoszcz na zakupach. 8 lub 12 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.12.2019 15:00:29
fot. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, facebook.com

MZK w Bydgoszczy co roku dokonują zakupu nowych autobusów. Dziś, 10 grudnia przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę przynajmniej ośmiu pojazdów w dwóch metrażach. Ale zamówienie może urosną o cztery kolejne autobusy.

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy co roku dokonują zakupu nowych autobusów. Dziś, 10 grudnia przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę przynajmniej ośmiu pojazdów w dwóch metrażach. Ale zamówienie może urosną o cztery kolejne autobusy.

8+4
Przedmiotem zamówienia są dostawy autobusów fabrycznie nowych w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę Euro 6 rok, produkcji min. 2020. Zamówienie składa się z:

  • a) zamówienia podstawowego – 8 szt. autobusów (w tym: 5 szt. przegubowych i 3 szt. jednoczłonowych);
  • b) zamówienia opcjonalnego – do 4 szt. autobusów (w tym: do 3 szt. przegubowych i do 1 szt. jednoczłonowy).

Przegubowce i "dwunastki" z zamówienia podstawowego dotrą do Bydgoszczy w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy. Na skorzystanie z opcji MZK ma 90 dni od zawarcia kontraktu. Należy domniemywać, że przypadku skorzystania z tego prawa termin realizacji to również 10 miesięcy. Wszystkie autobusy będą objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Formalności
Czas wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 10 mln PLN. Warunek doświadczenia zostanie spełniony, jeśli się wykaże realizację w ciągu ostatnich trzech lat dostawy minimum 10 autobusów klasy MEGA oraz min. pięciu klasy MAXI w ramach maksymalnie dwóch kontraktów. Wszystkie oczywiście muszą być z silnikami diesla Euro 6. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 200 000 PLN.

Propozycje, które otrzyma bydgoska spółka będą oceniane przy pomocy trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 81% punktów. 15% można uzyskać za zaoferowanie autobusów, których poszycia i szkielety zostały wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub stali zabezpieczonej dodatkowo metodą KTL. Łącznie 4% można uzyskać za zaproponowanie autobusów, które mają jak najwięcej miejsc dostępnych z niskiej podłogi.

Termin składania ofert mija 15 stycznia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
MZK Bydgoszcz