TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Grudziądz wierne Solarisowi i Nowemu Urbino 12
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.12.2017 18:27:08 3 komentarze
MZK Grudziądz wierne Solarisowi i Nowemu Urbino 12

Dziś, 6 grudnia MZK w Grudziądzu rozstrzygnęło kolejny już w tym roku przetarg na zakup czterech autobusów klasy MAXI. Flota grudziądzkich Nowych Urbino 12 powiększy się więc w przyszłym roku!

Dziś, 6 grudnia Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu rozstrzygnął kolejny już w tym roku przetarg na zakup czterech autobusów klasy MAXI. Werdykt przewoźnika sprowadził się do akceptacji jedynej oferty, która wpłynęła w postępowaniu. Flota grudziądzkich Nowych Urbino 12 powiększy się więc w przyszłym roku i to dwukrotnie!

Przypomnijmy, że drugi w tym roku przetarg na zakup 4 autobusów klasy MAXI grudziądzkie MZK ogłosiło na początku września. Pisaliśmy o nim tutaj. Termin składania ofert ostatecznie przewoźnik wyznaczył na 16 października.

Tego dnia spółka otrzymała jedną propozycję. Przedstawił ją Solaris, który za cztery Nowe Urbino 12 zaproponowała kwotę 3 586 800 PLN netto, co dawało jednostkową cenę na poziomie 896 700 PLN netto. Przypomnijmy, że budżet zamawiającego wynosił 3 400 000 PLN netto, co dało jednostkową kwotę pojazdu na poziomie 850 000 PLN netto.

To oznaczało, że oferta Solarisa minimalnie przekroczyła budżet MZK. Producent "jamników" musiał więc trochę poczekać. Miejski przewoźnik musiał podjąć decyzję czy szukać dodatkowych środków by kupić kolejne Nowe Urbino 12 czy też unieważnić przetarg. Przekroczenie było jednak niewielkie, wiec wyasygnowanie dodatkowych niespełna 190 000 PLN netto wydawało się nie być kłopotliwe. Dziś MZK to potwierdziło. Przewoźnik zaakceptował ofertę Solarisa.

Dzisiejsze rozstrzygnięcie oznacza, że spółka w przyszłym roku obierze łącznie osiem Nowych Urbino 12. Na początku 2018 roku spodziewana jest dostawa do Grudziądza czterech autobusów, które MZK zamówiło w sierpniu. Natomiast pojazdy z rozstrzygniętego dziś przetargu zasilą flotę spółki kilka miesięcy później, między czerwcem a sierpniem 2018 r. Łącznie flota grudziądzkich "jamników" liczy teraz 14 egzemplarzy, w tym sześć z rodziny Nowego Urbino. W przyszłym roku tych drugich będzie 14.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Grudziądz
Solaris
  • Lol – 06.12.2017

    Ursus traktory solaris autobusy. Niech każdy siedzi w swojej branży a nasza polska gospodarka będzie zajebista. A nie ze np ursus oprócz traktorów wchodzi w rynek komunikacji miejskiej.

  • Dobre pytanie – 07.12.2017

    Jaki jest powód usunięcia mojego postu?

  • . – 07.12.2017

    @lol: DOKŁADNIE!!!@dobre: MILCZ TROLU za 3 grosze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.