TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Jastrzębie pracuje nad bezpłatną komunikacją dla uczniów
TUJASTRZEBIE.PL - Opublikowano: 18.04.2017 19:16:34

Dużo się dzieje w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak informuje portal tujastrzebie.pl - dużo się dzieje w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Eksperci pracują nad bezpłatną komunikacją dla jastrzębskich uczniów, związek podpisał umowę na obsługę miejscowości, które nie należą do związku, a PKM walczy o przetrwanie.

Taryfa zero dla jastrzębskich uczniów

Dziś naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach rozpoczynają prace nad opracowaniem metody, która pozwoliłby wyliczyć wysokość utraconych dochodów z tytułu wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla uczniów i studentów z Jastrzębia-Zdroju. Zadanie ma zostać wykonane do końca maja, a bezpłatna komunikacja ma zacząć obowiązywać od sierpnia 2017 roku.

PKM walczy o przetrwanie

Zgromadzenie Wspólników PKM Jastrzębie, czyli Zarząd MZK wyraził zgodę na sprzedaż dwóch nieruchomości należących do PKM. Chodzi o parking znajdujący się przy zajezdni, a także budynek byłej lakierni. - Skuteczne zbycie tych nieruchomości pozwoli ustabilizować płynność finansową naszego przedsiębiorstwa. Ale jest to tylko rozwiązanie tymczasowe - mówi Stanisław Słowiński, prezes PKM.

MZK podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim

Umowa dotyczy obsługi komunikacji miejskiej w Orzeszu, Ornontowicach i Zebrzydowicach. Miesięcznie z tego tytułu wpływa do budżetu Związku średnio 20 tys. zł. To kontynuacja współpracy. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami gminy niebędące członkami MZK mogą korzystać z usług związku m.in. za pośrednictwem władz województwa ? wyjaśnia Rafał Jabłoński, pełnomocnik MZK ds. mediów.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Jastrzębie Zdrój
BKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.