TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Oświęcim testuje Nowego Urbino 12 electric
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.08.2018 13:00:02
MZK Oświęcim testuje Nowego Urbino 12 electric

Voyage po Polsce elektrycznego Nowego Urbino 12 trwa dalej. Z Czechowic-Dziedzic daleko nie musiał jechać. Od wczoraj, 6 sierpnia testuje go oświęcimski Miejski Zakład Komunikacji.

Voyage po Polsce elektrycznego Nowego Urbino 12 trwa dalej. Z Czechowic-Dziedzic daleko nie musiał jechać. Od wczoraj, 6 sierpnia testuje go oświęcimski Miejski Zakład Komunikacji.

Jak informuje przewoźnik “elektrycznego" jamnik zostanie w Oświęcimiu na kilka dni. Będzie można go spotkać na wybranych kursach linii 1, 3, 18, 20, 24 oraz w dniu 10 sierpnia. na linii 10. Z kolei w sobotę, 11 sierpnia dodatkowo będzie obsługiwał niektóre kursy linii 22, 23 i 27.

Demonstracyjny Solaris może pomieścić do 70 pasażerów. Ma ponadto ma klimatyzację z napędem elektrycznym. Baterie Solaris Hight Energi o pojemności 240 kWh pozwalającą na przejechanie w warunkach miejskich min. 140 km bez konieczności podładowania.

Bateryjny Solaris posiada napęd warszawkiego Medcomu. Jest ponadto wyposażony w dwa silniki trakcyjne asynchroniczne umieszczone w tylnej osi napędowej ZF AVE130, każdy o mocy 60 kW (w momencie startu pojazdu osiągają moc do 220 kW).

W trakcie testów MZK będzie sprawdzać będzie m.in. zużycie energii, trwałość konstrukcji, sprawność podzespołów. Przewoźnik zapewne liczy także na aktywny udział pasażerów. Wszelkie uwagi odnośnie komfortu podróżowania z pewnością będą dla spółki przydatne.

Testy elektrycznego Solarisa w Oświęcimiu to pierwsza przygoda MZK z autobusami baterjnymi. Kto wie czy nie będzie impuls do skłonienia się ku tego typu pojazdom. Na razie jednak przewoźnik skupia się na pojazdach dużo bardziej konwencjonalnych. Aktualnie trwają pierwsze dostawy w ramach kontraktu na łącznie 19 autobusów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Oświęcim
Solaris
elektrobus
test
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.