TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Zielona Góra pożyczy jeszcze raz Scanie od PKS Grodzisk Maz.?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.06.2018 15:30:11
fot. ztm.waw.pl

MZK w Zielonej Górze kolejny raz wypożyczy autobusy od PKS Grodzisk Mazowiecki. Czy znowu będą to Scanie? Wydaje się, że innej opcji nie ma.

MZK w Zielonej Górze kolejny raz wypożyczy autobusy od PKS Grodzisk Mazowiecki. Czy znowu będą to Scanie? Wydaje się, że innej opcji nie ma.

Przypomnijmy, że MZK chce wynająć trzy autobusy standardowe na okres od 17 czerwca do 30 września. Każdy z nich wykona przewozy w wymiarze ok. 6000 wzkm miesięcznie (+- 20%). Pojazdy, w które obecnie celuje przewoźnik muszą być pojazdami wyprodukowanymi nie wcześniej niż w 2006 roku i mieć przebieg nie większy niż 1 mln km. Mają mieć nadwozia o długości 11 - 12 m, szerokości do 2,55 m i wysokości maksymalnie 3,3 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 80 pasażerom. Wejście na pokład ma być możliwe przez nie mniej niż trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają przynajmniej normę Euro 4. Jednostka ma mieć moc powyżej 160 kW. Silnik zostanie zblokowany z automatyczną skrzynią biegów. Most napędowy ma mieć przełożenie dobrane pod kątem redukcji spalania paliwa.

Wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być zapewniona przez minimum cztery okna boczne oraz dwa luki dachowe. Nie zabraknie także klimatyzacji. Dodatkowo MZK wymaga przystosowania autobusów do montażu automatów biletowych, sterownika i kasowników. Te urządzenia przewoźnik zainstaluje samodzielnie po otrzymaniu pojazdów.

7 czerwca minął termin składania ofert. Zielonogórskie MZK szacowało, że wynajem będzie kosztował je nie więcej niż 60 000 PN brutto. Jedyna oferta nieznacznie przewyższała tą kwotę. Przedstawił ją PKS Grodzisk Mazowiecki, który zaoferował trzymiesięczny wynajem 3 autobusów za 68 559,37 PLN brutto. MZK długo nie zwlekało z podjęciem decyzji i 8 czerwca przystało na propozycję PKS.

Przypomnijmy, że zielonogórski przewoźnik już raz współpracował z grodziskim PKS. MZK już pożyczało od niego Scanie OmniCity. Wygląda na to, że tym razem będzie podobnie, tyle że na krótszy okres.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Zielona Góra
PKS Grodzisk Mazowiecki
Scania
wynajem
 • Mateusz Sikorzyński – 13.06.2018

  Czyli Scania dały radę, większość z tych wozów maja 4 okna boczne, nie które w promocji maja aż 5

 • Konrad Makarski – 14.06.2018

  Być tak zdesperowanym, żeby pożyczać Scanie z Grodziska... Tylko współczuć xd

 • Emil Boliński – 14.06.2018

  I znów klimy nie będzie... Bomba

 • Mikołaj Michalski – 14.06.2018

  Myślę że większość Warszawiaków bez problemu zgodziłoby się je oddać na stałe. :D

 • Jacek Wolny – 14.06.2018

  Ta umowa będzie już trzecią a nie drugą. Będą jeździć te same wozy które jeżdżą na kończącym się właśnie kontrakcie nr 2. Łącznie do tej pory było 8 autobusów z PKS Grodzisk (6 Scanii, 2 Volva) i tyle samo będzie do końca września.

 • Fryderyk Malicki – 17.06.2018

  No nie , to będzie jazda

 • Patryk Ciechan-owski – 17.06.2018

  Znów się spalą :-D :-D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.