TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na czołówkę z piętrusem. Ku przestrodze [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.07.2019 17:00:58
Na czołówkę z piętrusem. Ku przestrodze [FILM]

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać niebezpieczny manewr 75-letniego, niemieckiego kierowcy.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać niebezpieczny manewr 75-letniego, niemieckiego kierowcy.

Droga B533 niedaleko miejscowości Schöfweg (Bawaria). Na nagraniu widać samochód osobowy, który wyprzedza betoniarkę. Kierowca osobówki wykonuje manewr dokładnie w tym samym momencie, kiedy z przeciwnej strony nadjeżdża piętrowy autobus marki Setra.

Dzięki interwencji kierowcy autobusu i kierowcy betoniarki, którzy zjechali na pobocza, nie doszło do tragedii i wszystkie pojazdy wyszły z tego niebezpiecznego zdarzenia bez żadnego szwanku.

Surowe konsekwencje

Materiał trafił do sieci. Dzięki niemu policji udało się namierzyć kierowcę osobówki. Okazał się nim 75-letni mężczyzna z miejscowości Deggendorf (Bawaria).

Mężczyzna stracił już prawo jazdy i zostały mu przedstawione zarzuty spowodowania zagrożenia z narażeniem życia w ruchu drogowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Niemcy
 • Krzysztof Kantor – 28.07.2019

  nie masz pewności i nie ufasz swojemu samochodowi - nie wyprzedzaj, tu nie ma żadnej filozofi i jakiejs ideologi

 • Marcin Filipowicz – 28.07.2019

  Ale małe narzekają że to duże albo autobusy są zagrożeniem. Tu jak widać zawodowcy uratowali dziadka przed śmiercią

 • Daniel Mrotek – 28.07.2019

  Od kiedy na łuku się wyprzedza? Rozumiem, że jest przerywana, ale sam fakt bezpieczeństwa...

 • Marek Mikuła – 28.07.2019

  Pokażcie to naszym ustawodawcom, służbom porządkowym i tzw. specjalistom od bezpieczeństwa, jak należy kwalifikować i karać ułańską fantazję na drodze. Dopóki w Polsce za takie numery będą wyłącznie mandaty wg taryfikatora, nic w zakresie bezpieczeństwa się nie zmieni. Zresztą czy w Polsce byłby choć mandat, też mam wątpliwości. Przerywana była, znaczy można wyprzedzać... :-(

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.