TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Narodowa platforma autokarowa [TRANSMISJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2018 11:50:51
Powstanie koalicja polskich przewoźników autokarowych. Z rządowym wsparciem

Szczegóły projektu poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej PKS Polonus, z której przeprowadzimy transmisję on-line na naszej stronie FB - we wtorek (12.06) o godzinie 15.00. Zapraszamy!

Szczegóły projektu poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej PKS Polonus, z której przeprowadzimy transmisję on-line na naszej stronie FB - we wtorek (12.06) o godzinie 15.00. Zapraszamy!

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do jednej ze stron umowy, pierwsze kontrakty z kilkoma firmami zostaną podpisane już w tym tygodniu.

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę. Dotyczy strategii konsolidacji polskich przewoźników autokarowych na krajowym rynku dalekobieżnego transportu pasażerskiego.

Jak dowiedziała się PAP, inicjatorem i liderem tej inicjatywy jest PKS Polonus. firma ta planuje ogłoszenie połączenia krajowych przewoźników, tworząc wielką koalicję polskich firm transportowych. W najbliższym tygodniu planowane jest podpisanie umów z kilkoma firmami, przygotowywane są kolejne. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie i rozwój polskiego rynku transportu pasażerskiego i wspieranie polskich lokalnych przewoźników.(PAP)


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Polonus
 • Ryszard Pfeifer – 11.06.2018

  Brawo PKS Polonus Warszawa , że wybraliście Polskę. Pozdrawiam.

 • Mateusz Sobolewski – 11.06.2018

  Jak słyszę 'rządowe wsparcie' to wiem że to będzie klapa

 • PKS INFO – 11.06.2018

  Wszystko fajnie tylko oby ta cała konsolidacja rynku przewozów nie skończyła się znacznym podniesieniem cen biletów.

 • Michał R. Kowalski – 11.06.2018

  Mam nadzieję że będą wozić (również rządowymi) polskimi autosanami!

 • Sebastian Szymoniak – 11.06.2018

  brawoo

 • Szymon Klause – 11.06.2018

  Ciekawe czy SuperPKS też wejdzie do tej inicjatywy

 • Grzegorz Lubiński – 11.06.2018

  Niech dołączy jeszcze koniński PKS. Ostatnio na przyśpieszony kurs do Torunia wysłał Autosana H9-21 (ponad 130km). O roczniku produkcji tego pojazdu nie będę wspominał.....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.