TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NCBiR wyklucza Ursusa i unieważnia e-Busa!
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.06.2019 23:00:25
NCBiR wyklucza Ursusa i unieważnia e-Busa!

10 czerwca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podjęło męską decyzję. Z powodu brak w dokumentacji wykluczyło konsorcjum Ursus Bus i anulowało całe postępowanie na opracowanie rodziny innowacyjnych autobusów elektrycznych.

10 czerwca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podjęło męską decyzję. Z powodu brak w dokumentacji wykluczyło konsorcjum Ursus Bus i anulowało całe postępowanie na opracowanie rodziny innowacyjnych autobusów elektrycznych.

Trudno nie pochwalić w tej sytuacji decyzji NCBiR, które widząc coraz słabszą kondycję Ursusa, postanowiło nie pogrążać bardziej całego projektu i odciąć się od coraz mniej wiarygodnego potencjalnego wykonawcy. Dla Ursusa oznacza to koniec obecności w autobusowej branży.

Czarny poniedziałek Ursusa

10 czerwca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podjęło decyzję ws. wykluczenia konsorcjum Ursus Bus i unieważnieniu postępowania o udzielnie zamówienia publicznego (NR 44/17/PI) na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

Powodem takiego stanowiska zamawiającego było niedostarczenie przez konsorcjum Ursus wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia.

W sytuacji wykluczenia jedynego oferenta, NCBiR unieważniło całe postępowanie na innowacyjne elektrobusy. To najprawdopodobniej oznacza ogłoszenie nowego przetargu, gdzie być może pojawią się najwięksi producencie autobusów elektrycznych w Polsce, czyli Solaris i Volvo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bus
elektrobus
Ursus
NCBiR
 • Endriu Rusznica – 10.06.2019

  Super. Do takiego projektu potrzebny jest zaufany partner z dobrą renomą na rynku, a nie firma krzak.

 • Michał Paweł Łukasz – 10.06.2019

  Ale najpierw trzeba zmienić zasady gry, albo dać wolną rękę miastom które biorą w tym udział, dać dofinansowanie 50 procent albo 100 i jakieś kryteria co do wyboru producenta.

 • Karol Koronowski – 10.06.2019

  Jaki ursus skoro buda AMZ ?

 • Piotr Chamczyk – 11.06.2019

  Byki poprawcie w poście. ;-)

 • Marcin Marcinek – 11.06.2019

  Może jednak dać im szanse?

 • Slavomir Emil – 11.06.2019

  A co zrobi MZK Zielona Góra, która w 60 może 70% opiera się na taborze tej znakomitej firmy?

 • Robert Chodacki – 11.06.2019

  Ja p... Polska! Je..ać rodaków, kupimy tureckie albo koreańskie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.