TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Neobus pierwszy ruszy z kieleckiego dworca. Potem Polonus
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.08.2020 17:00:03
Neobus pierwszy ruszy z kieleckiego dworca. Potem Polonus

O północy 1 września kielecki dworzec autobusowy zostanie otwarty dla pasażerów.

O północy 1 września kielecki dworzec autobusowy zostanie otwarty dla pasażerów.

Czynna będzie poczekalnia nocna a wszystkie odjazdy do godziny 5 rano będą odbywać się ze stanowisk zlokalizowanych najbliżej nocnej poczekalni tj. 16, 17 i 18.

Pierwszy odjazd

Jak poinformowała 31 sierpnia podczas konferencji prasowej dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, Barbara Damian - pierwszy kurs z nowego dworca zostanie zrealizowany o godzinie 0:55 Neobus w kierunku Rzeszowa, a kolejny 5 minut później (godzina 1:00) Polonus w kierunku Warszawy.

Pomimo, że przewoźnicy w połowie czerwca br. zostali o dacie otwarcia dworca autobusowego, nie wszyscy zdążyli dokonać odpowiednich zmiany w zezwoleniach. Część przewoźników tj. około 100 odjazdów nadal będzie odbywała się z Placu Niepodległości 1 oraz innych miejsc w Kielcach.

I tak: Jutro z nowego dworca pojedzie 11 przewoźników. To 32 linie i 224 kursy. Z kolei na placu Niepodległości będzie wykonywane nadal ok. 100 odjazdów, które zrealizuje 25 przewoźników czekających na zmianę zezwolenia (zmiana przystanku w rozkładzie jazdy). To m.in.

  • Flixbus

  • PKS Włoszczowa

  • Dextur

  • Melman

  • PKS Kielce

  • Oparka

  • Ewa Opara

To łącznie ok. 500 odjazdów

Coś dla pasażerów

Zmieniło się miejsce dla pasażerów wysiadających. Do tej pory było ono tuż po skręcie z ulicy Czarnowskiej. Obecnie pasażerowie przyjeżdżający na dworzec będą wysiadać na stanowiskach 2, 3 oraz 4. Wyjątkiem są kursy nocne, gdzie pasażerowie wysiadają na stanowiskach odjazdowych czyli 16, 17 i 18.

Od 31 sierpnia został uruchomiony numer telefonu dla pasażerów, pod którym można uzyskać informacje dotyczące odjazdów z Dworca Autobusowego oraz Placu Niepodległości. Numer telefonu 41 25 07999. Dziś czynny będzie do godziny 20:00. Od jutra codziennie od 6:00 do 21:30.

Z kolei w godzinach popołudniowych zostanie uruchomiona zaktualizowana strona internetowa dworca. Zostaną na niej umieszczone aktualne informacje, w tym rozkłady jazdy. Adres to www.dworzec.kielce.pl

Generalnie kielecki dworzec będzie czynny całą dobę przy czym poczekalnia dzienna i główna część dworca w godzinach 5:00 – 23:00. Nocą od 23 do 5 rano – poczekalnia nocna z dostępem do toalet, które na dworcu są bezpłatne.

Zmiana rozkładu

Od 1 września zmieniają się również niektóre linie podmiejskie, które zostają przekierowane na Dworzec Autobusowy, gdzie będą miały początek i koniec swojej trasy. Są to linie: 10, 31, 32, 43 i 47. (razem 65 odjazdów w dzień roboczy)

Pozostałe linie najbardziej uczęszczane 30, 34, 35 i 46 wracają do swoich rozkładów jazdy, jakie obowiązywały przed ogłoszeniem pandemii. I tak linia 30 i 34 będzie kursować w godzinach szczytu co 15 minut, a 35 i 46 co 10 minut.

Od przyszłego poniedziałku linia 36, która kursuje obecnie według rozkładu jazdy jak w soboty, będzie kursować według rozkładu jazdy jak w dzień roboczy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
linie
Neobus
Polonus
Kielce